Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érezte már valaki úgy magát...

Érezte már valaki úgy magát antidepresszáns szedése közben, mintha már nem ő lenne az?

Figyelt kérdés
Lehet hülyén hangzok, nem ilyen személyiségváltozásos problémára kell asszocinálni, hanem konkrétan kicsit másabb lett tőle. Érzéketlenebb, érdektelenebb, kicsit kőszívűbb. Mintha nem ő lenne amit érez. Kissé zavar ez a dolog, főleg hogy már jó pár hónapja szedem az antidepit, és egyre "kevesebbnek" érzem a jó hatását is.

2023. febr. 12. 20:43
A kérdező szavazást indított:
Éreztem én is ilyet.
Én nem tapasztaltam ilyet.
Nagyon minimálisan észleltem.
Észleltem, de el tudtam fogadni/megszoktam.
Éreztem ilyet, és emiatt inkább meg is váltam tőle.
17 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

az antidepressansnak az a lenyege hogy nem erzel mindent annyira


az hogy elkedtel mindent kevesebbnek erezni az azt jelenti hogy mukodik, nem minden erzelemnek kell nagyon erosnek lennie.

2023. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Pontosan erre lettem figyelmes. Én mondjuk örülök ennek, igazából mindig is erre vágytam és sokkal jobban érzem így magam.
2023. febr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1-2 Lehet hogy valahol ez is a lényege, csak önmagam megélését így nagyon gyengének, és "érzelmetlennek" érzem. Peddig én egy empatikus, érzelgős figura vagyok alapból. Egyébként ti mit érztetek, vagy mire kaptátok végül?
2023. febr. 12. 21:14
 4/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Én szorongásra és depresszióra kaptam, mindkettőt sikeresen elmulasztotta + jártam pszichoterápiára is, az is sokat segített, de a gyógyszert a biztonság kedvéért szedem.
2023. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Én is ugyanezt érzem,pontosan fogalmaztad meg!

Az érzelmeim nekem eltűntek,egy természetes örömet nem tudok megélni,kifejezni.

Azt érzem mintha minden mindegy lenne bármi is történik!

"Elvagyok"hangulatom van,csordogál az élet anélkül hogy bármilyen célom lenne.

Mindig fáradt és közönyös vagyok.

2023. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet ez nem az antidepresszáns hatása, de időben korrelál a szedésével. Nekem olyan érzésem van sokszor, mintha egy filmet néznék, nem lenne valóságos ami történik velem. "Eltávolodottnak" érzem magam a valóságtól.
2023. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#4 Örülök, hogy segített én sajnos OCD-s vagyok régen voltam szorongásos/pánikos akkor még nem szedtem rá gyógyszert, mert "elmúlt".
2023. febr. 13. 19:08
 8/14 A kérdező kommentje:
#5 Igen ilyesmire gondoltam én is nagyon sokszor ezt érzem, de vannak jobb napok is.
2023. febr. 13. 19:09
 9/14 A kérdező kommentje:
#6 Előtte sosem éreztem így magam ezért tulajdonítom neki igazából, de amúgy amiről te beszélsz az a deperszonalizáció nekem előző antidepiknél volt legtöbbször ilyen mellékhatása ennek hálistennek *lekopogom* nem igen van ilyen, csak nagyon ritkán.
2023. febr. 13. 19:10
 10/14 anonim ***** válasza:
A személyiséget is képes változtatni? Félénkből-erős domináns személlyé vàlni?
2023. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!