Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián milyen napirendr...

Pszichiátrián milyen napirendre kell számítani? Reggel korán kell kelni vagy lehet bármeddig aludni?

Figyelt kérdés

2023. febr. 13. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk reggel fél 8kor kezdődött a torna, addigra el kellett készülődni.
2023. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Torna, reggeli, gyógyszer, vizit, terápiák, ebéd, gyógyszer, látogatók, terápiák.
2023. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Miért kellett tornáznod?
2023. febr. 13. 11:35
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Csoportos torna van, mindenkinek kötelező volt.
2023. febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Mikor én voltam fél nyolc körül keltettek reggel, de én olyankor már mindig fent voltam. Anorexiás volt a szobatársam, őket mindig hatkor mérték, amire én is felébredtem és nem bírtam visszaaludni.

Napközben egy közös helységben kellett lenni, ott voltak az étkezések is. Ebéd után volt egy csendespihenő, kb egy óra, akkor el lehetett menni a szobákba. Hétköznapokon mentek a csoportterápiák, beszélgetések pszichológussal meg kezelőorvossal, de elég rendszertelenül, ezek mindig külön helységben.

Délután volt a látogatási idő, betegenként fél óra, este pedig telefonálhattak a hozzátartozók és lehetett beszélni velük pár percet.

Este 7-8 körül kezdődött a fürdés (csak két zuhanyzó volt kb 10-15 emberre, szóval eltartott egy darabig). Utána még fent lehetett maradni, 9-10 körül vonultunk vissza a szobákba aludni.

Nálam torna nem volt, de volt egy tornaterem. Oda egyetlen egyszer vittek le, lehetett kosarazni, pingpongozni. Az egyik beteg megharapott labdázás közben, szóval az nem egy kellemes emlék :D Udvarra is csak egyszer vittek ki. Nem tudom ez min múlott, de mikor bekerültem megkérdezték, dohányzok-e és mikor nemmel válaszoltam mondták, hogy jó, mert az időre se mehetek ki.

2023. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
5- köszi ezt a reszletes beszamolot, sokaknak segit.
2023. febr. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Ahol én voltam ott első a vizit volt, aztán reggeli és utána a torna, ami önkéntes volt. Nemtudom, hogy mi mikor volt mert ahol én voltam nem volt óra és semmi nem lehetett nálam. Barátom hozott be szatyorban fogkefét, fogkrémet, csokit... Még azt is átvizsgálták az ápolók, hogy nincs e benne olyan amit nem szabad bevinni.
2023. febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
7-es vagyok. Még anyi, hogy reggel kiabáltak, hégy ébresztő. Mint a seregnél. Ebédnél is kiabáltak. Délután a vacsi után elszonyókáltam. Arra keltem, hogy az ápoló a folyosón ordít, hogy gyógyszerosztás!
2023. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 mittudomen721 ***** válasza:
87%

Sumegen alhatsz 8ig akkor van a reggeli amire mar felkeltenek a noverek ha nem lennel ott. Viszont a takaritok 6 ora tajt jonnek es minden kortermet felmosnak letorolgetik az ejjeliszekrenyeket csapokat ilyesmi sanszos hogy arra is felebred az ember aztan kerdes hogy visszaalszik-e.


Fel 8kor van egy lightosabb reggeli torna ami nem kotelezo de nagyon nyuzzak az embert... a delelott folyaman gyogyszerosztas utan persze vannak kulonfele terapiak(baromsag az osszes) bizonyos napokon van hosszasabb es mas tipusu torna mint a reggeli illetve "konditerembe" lehet menni. Delutan szinten vannak terapiak mint pl. mese terapia ahol meset olvasnak fel(gondoltam irok egy konkret peldat a baromsagokra... ember esze megall).


Kaja reggel 8kor delben es delutan 5kor van. Gyogyszert 9kor 13kor es 21kor osztanak.


Hogy mikor van vizit az fugg az orvostol vagy hogy nagyvizitrol van e szo. Altalaban delelott bizonyos napokon.


A hetvegeken nincs terapia vagy torna vizit es hasonlok. Kicsit fel lehet lelegezni a sok hulyesegtol.


Ritkabban van hogy kimennek csoportosan a varosba vagy felmennek a varba valami rendezvenyre. Egyebkent lehet kerni kilepot ki tudsz menni a varosba akar minden nap akar tobben is egyszerre. A varba be lehet menni a korhazi kilepovel ingyenesen.

2023. febr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
24%
Én meg csak látogatóba voltam. 7 körül keltek.
2023. febr. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!