Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben, ha gondnoksági per ügyébe keverednétek?

Figyelt kérdés

Most lesz az első napom a munkahelyemen, de pont arra a napra idéztek be gondkoság alá helyezési ügyben. Édesanyámról lenne szó. Számomra kellemetlen, hogy ilyen ügyek miatt kell távol maradnom az első munkanapomon. Nem lehet az idézés időpontját áttetetni egy másik napra? Hogyan zajlik le ez az ügy?

Tudni kell, hogy azért egy elég nívós munkahelyre megyek, magas elvárásokkal (pl nem lehet mentális betegségem sem, anyukám ügye pedig emiatt adódott), és eléggé frusztrál, hogy emiatt nem fognak majd jó szemmel nézni rám. Egyszerűen nem tudom, hogyan oldjam meg. Vagy ne bonyolítsam túl, szóljak, hogy hivatalos ügyem van, emiatt nem tudok a délelőtt folyamán bemenni?



2023. febr. 13. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Közölném a munkahelyi illetékessel, hogy később megyek be és egyben viszek hivatalos igazolást.
2023. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, így tervezem. Köszönöm a választ!
2023. febr. 13. 19:33
 3/17 anonim ***** válasza:
Gondnokság alá helyezni valakit nagyon súlyos jogfosztással jár az adott személyre nézve. Biztos kétszer átgondoltad ezt?
2023. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem én kezdeményeztem a pert. Sajnos volt ok rá, amiért ez történt.
2023. febr. 19. 14:23
 5/17 anonim ***** válasza:
És legalább részlegesen korlátozó gondnokság alá helyezték?
2023. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ki fog derülni majd. Lesz tárgyalás is. Azok alapján amit elmondtam, azt mondta az ügyintéző, hogy szerinte részleges lesz. Elmondtam, hogy tudja intézni az ügyeit, felméri a pénz értékét. Csak sajnos a betegsége miatt hozott felelőtlen döntéseket többször is, emiatt történt ez az egész ügy.
2023. febr. 19. 21:47
 7/17 anonim ***** válasza:
És a támogatott döntéshozatal nem volt opció? Abban nem korlátozzák a cselekvőképességet.
2023. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az sajnos nem merült fel opcióként.

Ha gondnokság alá is kerül vagy bármi lesz, biztosan támogatni fogjuk és úgy lesz minden, ahogy neki a legjobb. Körülményekhez képest. Sajnáljuk mi is, hogy így alakult.

2023. febr. 19. 22:11
 9/17 anonim ***** válasza:
És a te édesanyád hány éves? Nekem a 23 éves testvérem van gondnokság alá helyezve.
2023. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
51 éves. A testvéred miért van gondnokság alatt, ha szabad kérdeznem?
2023. febr. 19. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!