Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül lehetséges kilábalni...

Egyedül lehetséges kilábalni a súlyos depresszióból?

Figyelt kérdés
Egy éve már alig eszem, mostanában már rosszul is alszom. Nincs hangulatom csinálni bármit is, inkább csak halogatom a dolgaim. Nagyfokú céltalanság jellemez. Amibe belekezdek pl. tanulás, sportolás, meditáció feladom, munkahelyeimet otthagyom. Évek óta nincs senki akivel kommunikálhatnék. Huszonévesen mindennap gondolok a halálra. Halott lányokat nézegetek, elképzelem, hogy hozzájuk bújok. Két éve már kezeltek depresszióval, de nem bírtam a felírt gyógyszert szedni, nem jártam a kezelésre. Jelenleg nyugtatókat szedek be néha, mivel segítenek kikapcsolni.

2023. febr. 15. 02:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem. Ez a halottas dolog elég beteg ha ezt nem írtad volna még azt mondom talán. Egyedül nem fog menni.
2023. febr. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Nekem sikerült, de nekem soha nem voltak ilyen beteg dolgaim.

"Halott lányokat nézegetek, elképzelem, hogy hozzájuk bújok."

Basszus, belőled sorozatgyilkos lesz. :(

2023. febr. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Igen ez már nem csak depi. Kezeltesd magad mielőbb nehogy nagyobb baj legyen nálad.
2023. febr. 15. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 NTBS ***** válasza:
81%
Szerintem nem.
2023. febr. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Esetleg önsegítő könyvek? vagy másik pszichológus, ha már gyógyszert nem szedsz, legalább pszichoterápiába járhatnál

Bennem pl. tartja a lelket Korb: Felfelé a lejtőn című könyve, de sokféle van ilyen, buddhista, tudományos, keresztény verzióban.

Meg vannak önsegítő csoportok is, pl. az aca.hu - sok helyen van csoportjuk

2023. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos beteg vagy ezt már nem tudod egyedül megoldani.Irány a rendelő!
2023. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Súlyos depresszióból csak gyógyszerrel lehet kijönni. Pont.

Mondom ezt úgy, hogy 5 éven keresztül próbáltam magamtól, spoiler: nem sikerült.

2023. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 manly ***** válasza:
100%
Ez már több,mint depr.Doki kell.
2023. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hol lehet halott lányokat nézegetni?
2023. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

8-as: de, ez pont a depresszió.

Rosszul tudja a társadalom, hogy mi a depresszió, mert a köznyelvben arra mondják, aki szomorú. A depresszió ennél sokkal több.

Alvászavar, étvágy csökkenés/növekedés, üresség, memóriazavarok, lassúság, testi problémák, emésztési zavarok, alacsony energia, fáradékonyság, levertség, stb.

Ez egy súlyos betegség, NEM lelki állapot. A hangulati zavarok betegségek. Ilyen embereken sajnos nem segít az, ha valaki felvidítja, mert az nem megy. Az idegrendszer működik máshogyan.


Tessék elmenni pszichiáterhez, NEM CIKI. 2023-ban már nem. Van aki cukros, van aki epilepsziás, van aki vérnyomásos, van akinek szervi baja van, van aki nem lát rendesen, van aki allergiás, te meg egy pszichiátriai betegségben szenvedsz. Mindenkinek van valami, csak a pszichiátriai zavarok talán a legkellemetlenebbek.


Ha nem tetszik az a gyógyszer amit a doki felír, akkor kérj másikat. Sajnos lottó, hogy kinek mi jön be. Ezért van több tucat antidepresszáns. Mindenkinek más a szervezete. Van akinek a szertralin jó, van akinek a bupropion, van akinek a trazodon. Aztán van akinek a MAO gátlók jönnek be. Csak meg kell találni amit tolerál a szervezeted és effektív, onnantól meg jól fogod érezni magad.

2023. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!