Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet néhány napot...

Hogy lehet néhány napot kibírni nagyon súlyos depresszióval?

Figyelt kérdés
Nem kértem segítséget mert eddig nem volt ennyire rossz, de az ami most van halál. Nem tudom mi ez de már érzem hogy ez lesz a végem, gyengének érzem magam, nem bírok tovább kitartani, aludni sem tudok, legalább valamennyire kikapcsolódnék. Legutóbb is csak úgy aludtam, olyan érzés volt mintha mindvégig nem is aludtam volna, mintha félig ébren lettem volna. Sötét s szomorú, csendes és egyben nagyon nyugodt most az élet, számomra véget ért minden, csak szeretnéd csendben elaludni örökre.
2022. dec. 6. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Álmatlan óráidban keress egy klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát magánban. Ha nincs rá kereted, holnap időpontot kérsz a pszichiátriai szakrendelőben. Kivel élsz? Próbálj meg olvasni, izgalmas filmet nézni.
2022. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem nagyon tudunk most segíteni neked, pedig szerintem sokan szeretnénk.

A kínai gyógyászat szempontjából mondanék véleményt.

Amikor minden szerv egészséges, minden szervnek rendben van az energiája -a csíje- ezek szabadon, elzáródások nélkül áramlanak, akkor egészséges a test és az elme.

Amikor egy-egy szerv energiája lecsökken, akkor a mentális állapot is változik.

Pl ha valakinek alacsony a vese csíje, akkor fél a sötétben, aggódik fél minden miatt, ha a szív energiája alacsony, akkor határozatlan, depresszióba hajlóak a gondolatai, stb.

Egy olyan gyakorlatot javasolnék, hogy a szíved fölé teszed mindkét kezed egymáson, és elképzeled, próbálod látni a szíved képzeletben ragyogó piros színben, és csak nézed 20-30 percig, majd a két tenyeredet a melkasod két oldalára helyezed, a tüdő (id) fölé, és a tüdődet látod most ragyogó hófehér fényben 20-30 percig.

Ez segít javítani a helyzetet 🙏

2022. dec. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért pár napot? Ha tudod, hogy elmúlik, akkor semmi komoly gondod nincs! Mi a probléma, szerelmi bánat, iskolai vizsga feszültség, meg tudod fogalmazni?

Beszélgess a szüleiddel, testvéreiddel, rokonokkal, sportolj, az az alvásban is segít, a háziorvosod tűzgyújtásként tud adni altatót, nyugtatót, amíg szaksegítséghez nem jutsz.

2022. dec. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne itt sajnáltasd magad! Ha valami bajod van keress fel egy pszichológust.
2022. dec. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Amikor depressziós voltam, akkor azt hittem, hogy lusta vagyok. De eljutottam arra a pontra, hogy már tv-t se volt kedvem nézni, semmi sem tudott örömet okozni. Elmentem pszichiáterhez, azt mondta, hogy van az a pont, amikor az ember elveszti az érdeklődését a korábban kedvelt dolgai iránt, az már a súlyos depresszió jele, ha nem talál magának semmi örömforrást. Ezért gondolják sokan úgy, hogy ideje meghalni, mert valóban úgy is érzik, de ép ésszel nem ez a valóság.


Én mindenképp pszichiátert keresnék fel és nem pszichológust. Mind a két utat megjártam, volt amikor a pszichológus segített, de volt mikor gyógyszeres segítséget kértem. Ez nem állapot, ha a valóságot tükrözi, amit leírsz, de biztos vagyok benne, hogy a negatív hangulat okozza a szemléletet.

2022. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Csak egy napra előre gondolkodjál, ne aggodalmaskodjál a távolabbi jövőn.

Tűzz ki valami célt az napra, hogy megcsinálod, teszel valamit, ami előre visz. Pl. hogy sétálsz egyet. Ha nincs különösebb teendőd, akkor minden nap sétálhatsz 1 órát. Vagy ha van munkád, megcsinálod az aznapi feladataidat. Ha nincs munkád, akkor minden nap rászánsz valamennyi időt, hogy keressél és megpályázz helyeket.

2022. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Kedves Kérdező, kérj segítséget. A súlyos depresszió betegség, nem lehet csak úgy elmúlasztani. Első körben pszichológust keresnék fel, ha szükséges ő tovább fog küldeni. Én is voltam depressziós, az is nehézséget okozott, hogy kikeljek az ágyból, nagyon vacak érzés. Sok sikert, van segítség, ne add fel!
2022. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Én azonnal pszichiáterhez (orvos) mennék. Ha látja, hogy a terápia elég, akkor beutal oda. De ha nem elég, akkor ír fel gyógyszert.

Nem szabad csípőből elutasítani a gyógyszert. Az orvos jót akar.

Kipróbálod, ha nem működik, akkor kipróbálhattok másik gyógyszert. Aztán ha úgy döntesz, hogy nem akarod szedni, akkor minden jogod meg van hozzá.



Ne pszichológusozzon az ember. Csak klinikai szakpszichológus tud továbbirányítani pszichiáterhez, de beutalni nem tud. Javasolni tudja csak. Menj el a háziorvosodhoz, és kérj tőle beutalót. Sajnos TB finanszírozottan sokat kell várni.

De ha elmész magán pszichiáterhez, akkor beutaló sem szükséges. Lefoglalod az időpontot és mehetsz is.


NE HALOGASD. Én bár ne halogattam volna 10 évig.

Bármi kérdésed van kérdező, írj privit, válaszolok.

2023. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!