Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A magyar társadalomban miért...

A magyar társadalomban miért elfogadott a pszichiátriai beteg emberek kirekesztése?

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Mert sokan úgy gondolják, hogy aki ilyen az egyszerűen "bolond", és nem szervileg, hogy nem tehet róla, mert nem jól működik az agya, hanem mert rosszul nevelték fel a szülei, nem tanult eleget stb.


Ez nem magyar sajátosság, hanem minden társadalomra igaz volt a múltban, csak az 1960-as években kezdett javulni a helyzet a hippi korszak eszméi és amiatt, mert addigra ért meg tudományosabb alapra a pszichológia és pszichiátria tudománya a Freud és Jung-féle ezósabb vonalból, valamint akkor találták fel az első antidepresszánsokat és antipszichotikumokat.


Egyébként én úgy vettem észre, hogy az utóbbi években sokat javult a helyzet ezen a téren, nyíltabban beszélnek erről az emberek.

2023. febr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sulek Péter ***** válasza:
100%
Sajnos tajekozatlanság. Félreértések. Rossz viszonyulas
2023. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú és szembesülök azzal, hogy bár "csak" szorongásos vagyok ha meghallja valaki azt a szót, hogy pszichiáter már el is vagy ítélve.
2023. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Nem te vagy kirekesztve , hanem bizonyos cselekedetek pl.: nem nézés a szembe, piszkos ruha stb..

Amik nyilván egy mentális beteg problémái , de nem téged rekesztünk ki , hanem a saját félelmünket.

2023. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Psycho ***** válasza:
100%

Mert az oktatási rendszer a velük (és úgy egészében a megkülönböztetett státusúakkal) hogyan bánjunk kérdésköre helyett az egyszikű, kétszikű, gyűrődés-vetődés, meg társait és egyéb marhaságokat erőlteti teljesen feleslegesen.


Ebből adódóan zéró ismerete van az embereknek erről, így aztán mindenféle tévhittel és sztereotípiával helyettesítik a hiányos tudást.


Sokszor a saját tehetetlenségüket így "oldják", mert hát megbélyegezni sokkal egyszerűbb, mint empatizálni, elfogadni vagy netán segíteni.

2023. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy eset ami napvilágot lát a hírekben, hogy egy mentális beteg valami bűncselekményt követett el, akkor a tudatlanok fejében olyan asszociációk játszódnak le, hogy minden mentális beteg veszélyes, így kirekesztik őket, stb.

Nos a valóság nem ilyen. A betegek elsöprő része inkább magára veszélyes, mintsem másokra, már ha egyáltalán veszélyes. Ezek az emberek (köztük én is) ugyanolyan normális emberek mint bárki más, ha megkapják a megfelelő gyógyszeres kezelést. Arról sajnos nem tehetünk, hogy nekünk máshogyan működik az agyunk, és emiatt szorongunk, depressziósak vagyunk, pszichotikusak vagyunk, stb.


Az oktatási rendszer óriási hibája, hogy ezekről nem esik szó, pedig ha csak pár órát tanulnának róla a gyerekek a közoktatásban, akkor már jobb lenne a mentális betegek életminősége. Sokan nem is tudják, hogy nincs semmi baj velük, csupán betegek és van rá gyógyszer. Én is kezeletlen betegen nőttem fel, és csak 24 éves koromban mentem el orvoshoz a problémáimmal. Nem is tudtam milyen az élet egészséges elmével és mennyi élménytől fosztott meg engem a betegségem gyerekkoromban.


Sok ember lehidal, ha megtudják mennyi vezető, óriás elme volt mentális beteg a történelem során.

2023. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy a négyest miért pontozták le?
2023. márc. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A pszichiátriai osztályokon nézik le legjobban a mentális betegeket, meg a szociálisellátó helyeken.
2023. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!