Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek 6 hónap után már...

Szerintetek 6 hónap után már kellene éreznem valamilyen pozitív hatását a terápiának?

Figyelt kérdés

Önismereti célból járok a városom egyik legjobb szakemberéhez. De nem sikerült még rájönnöm, mi a haszna ennek az egésznek. De időt is akartam hagyni rá - szerintetek 6 hónap korai abbahagyása lenne a dolognak? Mennyi ideig próbálgassam?


Nem az a szitu, hogy kifejezetten abba akarom hagyni, hanem olyan se füle se farka az egésznek. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy megéri.



2023. febr. 16. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami súlyos mentális betegséggel, traumákkal fordultál volna hozzá, beleférne, hogy hat hónap után még ne lásd az alagút végét, de ha önismeret a cél, akkor már hónapok óta kellene érezned, hogy tartasz valamerre. Nem minden felkapott szakember jó szakember, és nem mindenki jó neked, aki jó másoknak.
2023. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen célból mentél oda?
2023. febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Elgondolkozom rajta, talán tényleg csak nem passzolunk annyira a szakemberrel. Még van hitem a módszerben egyébként, de kicsit lelombozó abba belegondolni, hogy új szakemberrel próbálkozzak.


Akinek van tapasztalata az önismereti célból terápiába járással, és van kedve válaszolni: le tudnátok írni pár dolgot, hogy miben segített a szakember? Mitől éreztétek azt, hogy tart valamerre a dolog?

2023. febr. 16. 17:37
 4/7 A kérdező kommentje:
A cél az volt, hogy a múltamat, családi kapcsolatokat kicsit kibogozzuk. Másrészt spirituális kérdésekben való eligazodás, és egy-két jövőt illető dolog (pl. karrierváltás, de a jelenlegitől nem annyira távoli területre).
2023. febr. 16. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A családi kapcsolatok kibogozása önismeretileg szerintem téves irány.


A karrier nem hülyeség, de ez se túl jó szerintem.


Az önismerethez sok idő kell, de ha úgy érzed, hogy az ember nem megfelelő, akkor váltsál gyorsan. Ha csak jársz hozzá és nem vagy lelkes, élénk, "izgatott" ezeken az eseményeken, akkor nem jó irányba haladsz. Keress olyat, aki felvillanyoz, akinél alig várod, hogy találkozhass vele stb. Ez lesz a helyes út.

2023. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, átgondolom. Talán valóban nem vagyok lelkes, élénk, izgatott a találkozásokon, erőltetetten indul mindig az egész.


De szerinted a témákat illetőleg mi lenne jobb irány? Amiket írtam, azok csak kiindulási pontok voltak a legelején, azóta sok mindenről beszéltünk. Tudom, hogy kívülről nem lehet megmondani, mi lenne pont nekem jó, nem is az a célom, hogy egyből feldobjam a következő alkalmon a témát, amit javasolsz, csak kíváncsi vagyok, más szerint mi a jobb megközelítés.


Nagyon vágyom rá, hogy hatékonyabban tudjak élni ezekkel az egyórákkal, ebben a homályban, amiben vagyok, eltékozolt időnek érzem néha. Pedig érzem egyébként a jószándékot a terapeuta részéről. Viszont akárhányszor a bizonytalanságomat felvetem, nem sikerült megnyugvásra találnom abban, hogy egyáltalán magát a terápiát hogy érdemes csinálni. Pedig már volt időnk egy kicsit megismerni egymást - téves elvárás észrevételeket várnom a terapeutától azzal kapcsolatban, hogy mi lehet a hozzáállásomban, jelenlétemben, kommunikációmban, kérdésfeltevésemben hátráltató?

2023. febr. 16. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Onismeret miatt jartam, megosztom nehany tapasztalatom, Kerdezo.


Eloszor egy krizis (mergezo kapcsolat) feldolgozasa miatt mentem pszichologushoz. Ez par alkalom volt, es a vegen o vetette fel az onismeretet (mert mindenert magamat hibaztattam). Igy egy ilyen indulassal mentem ennek neki.


Emlekszem, juniusban kezdtuk, es egesz nyaron meg a krizis volt a kozeppontban, majd szeptembertol tudatosan nem beszeltem tobbet arrol. Amik tortentek, amiket ereztem:

- a beszelgeteseink utan mindig sokkal nyugodtabb voltam;

- mi imaginazacioval dolgoztunk, es hazi feladat volt, hogy rajzoljam le ezeket a kepeket. Az elejen nagyon halvanyak voltak ezek a kepek, kesobb erosodott (magamat is jobban meg mertem mutatni neki, nott az onbizalmam);

- a beszelgetesek olyan temakat hoztak fel, amikrol korabban nem beszeltem, nem gondolkodtam;

- rajottem, hogy mennyire nem szeretek a maganeletemrol beszelni, es kivirulok, ha a munka van teriteken;

- neha en is kaotikusnak ereztem, de aztan nehany het utan kitisztult, merre megyunk;

- hajlamos voltam (es meg ma is egy kicsit), haritani a dicseretet. A pszichologus nem hagyta ezt annyiban, es mindig atbeszeltuk ezeket. Miert is erdemlem meg? Miert en es miert nem mas? Ezt ma is hasznalom, ha elbizonytalanodom;

- rajottem, hogy sokkal tobb van amogott, hogy miert kerulom a parkapcsolatot, mint amit en eredetileg gondoltam;

- eljutottam odaig, hogy neki elmondtam egy olyan traumamat, amit soha senkinek nem mondtam el.


Nekem a leglatvanyosabb, legkezzelfoghatobb valtozas egy reakciomban volt. A toxikus ismerosom keresett meg ujra 1 ev utan. Mig korabban orommel a karjaba hullottam volna, ekkor mar csak nevetni tudtam a szinpadias levelen, es a legnyugodtabb modon el tudtam ot utasitani. Nem erdekelt, nem hatott meg. Ez nagyjabol 1 ev onismeret utan volt.

En vegul 2,5 evet jartam onismeretre, az utolso fel ev egy uj poziciora valo felkeszules is volt. Osszessegeben a vegere bele is faradtam. Nekem nagyon sokat adott ez az egesz.


Ha az ulesek utan ugy erzed, hogy van min gondolkodnod, akkor szerintem jo helyen vagy.

2023. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!