Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az milyen mentális betegségre...

Az milyen mentális betegségre (?) jellemző, hogy például reggel konkrétan öngyilkos akar lenni az ember, történik egy kattanás, és este már konkrétan úgy érzi, megállíthatatlan?

Figyelt kérdés
És ez így konkrétan pár óra leforgása alatt, például konkrétan ott áll a sín mellett, vagy a ház tetején, arra készül, hogy tényleg meghal, aztán jön valami érzés, és hirtelen megváltozik, este meg már motorral száguldozik, és már ott tart, hogy szembemegy a forgalommal, mert miért ne?
2023. febr. 16. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ez én vagyok... pedig nem vagyok mentális beteg tudtommal.
2023. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor üdv testvérem az őrületben. Én is ilyen vagyok.
2023. febr. 16. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
1. vagyok: végre én se vagyok ezzel egyedül.
2023. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ettől tényleg érdekelne, hogy ha igen, akkor ez melyik betegségre jellemző.
2023. febr. 16. 19:46
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Konkrétan bipoláris depresszió, 12 órás váltásokkal a depressziós és a mániás fázisok között.
2023. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5: lehet ennyire gyorsan váltakozó?
2023. febr. 16. 21:13
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Borderline?
2023. febr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet ennyire gyors a bipoláris, igen. Ez az ultradián ciklusos változata. Amúgy a depresszióra önmagára is igaz, hogy csak estére javul a beteg hangulata.

Ha ilyened van kérdező, nyomás dokihoz: segítenek. Csak mindent monjd el, semmit se tarts magadban.

2023. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem tudom, de nálam ez ilyen random időben szokott előjönni de inkább este.
2023. febr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én - diagnosztizált - borderline-ban szenvedek. Előfordul, hogy egy napon belül többször is változik a hangulatom, a mély depressziótól a féktelen jókedvig. Általában estére/éjszakára lesz jobb, de ez sem mindig van így. Legtöbbször minden különösebb ok nélkül zajlanak le ezek a váltások. Jó így élni amúgy 😂
2023. febr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!