Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig normális a hobbisport?...

Meddig normális a hobbisport? Heti kb hány óráig? Milyen szintű célok reálisak? Meddig nem megy a jövő rovására?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban élsportoló akartam lenni.

Az nem jött össze, de most pár hete heti 6-8 órát sportolok (3 éve sportolok rendszeresen).

Ez normális még?

Valahol tetszik a helyzet, de valahol nagyon fura számomra is.


2023. febr. 18. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Szia! A sportolás (rendszeres) csak a javadat szolgálja. 6-8 óra sport az nagyon intenziv, de biztos meg is látszik rajtad!
2023. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem látszik.


Most főleg futás, előtte bemelegítés, utána hengerezés, némi erősítés és úszás.

2023. febr. 18. 23:31
 3/7 anonim ***** válasza:

A szenvedély meg a függőség között az a különbség, hogy utóbbit az ember akkor sem képes abbahagyni/felfüggeszteni, ha az a társas kapcsolatai, vagy az egészsége rovására van.

Ha függőség is, azok között még a legjobb a sport.

De megtanulhatsz más megküzdési módokat is...

2023. febr. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megküzdési stratégia arra, hogy erősebb legyek? 😁
2023. febr. 21. 07:48
 5/7 anonim ***** válasza:
2023. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tehát te eldöntötted, hogy én egy pszichológiai bigyó miatt sportolok?


Olyan nincs, hogy valakinek van egy hobbija, mert az esik neki jól és abban egy cél, mert azt határozta el, mert csak?


Mondjuk más kérdés, hogy a cél lehet károsan nehéz, kb épp erről szólna a kérdésem.

2023. febr. 21. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne hisztizzél, te feltettél egy kérdést, én meg válaszoltam.


Örülök, hogy sportolsz, és kicsit irigyellek is.

Elég keveset tudok rólad, úgyhogy fogalmam sincs.

Ahogy írtam a szenvedély és a függőség közötti különbséget, a szenvedéllyel semmi baj nincs. A függőség már nem olyan jó, de hát én is élek 50 évesen, bár nem mondom, hogy teljesen jól vagyok.


Arról viszont hallottam, hogy sok minden intenzíven végzett tevékenységnek lehet alapja valamilyen szorongás, ezáltal válhat függőséggé.

Függőségek általában attól vannak, hogy az ember nem tud megküzdeni valamilyen szorongásával, vagy múlt béli emlékével, és valamilyen tevékenységbe menekül.

Én pl. játékba menekülök.

Tehát, vizsgáld meg a válaszaimat, ami szerinted igaz rád, azt használd fel, ami nem, azt ne.

Csak ne izgasd fel magad! :-)

szia!

2023. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!