Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nagyon sok pszichés probléma...

A nagyon sok pszichés probléma összefügg az unintelligenciával?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy könnyebben lesz pszichésen beteg egy kevésbé intelligens, buta, egyszerű ember mint egy értelmes?

Nagyon sok tünetet hozok sokféle mentális betegségből.

Alapvetően kiskorom óta azt kaptam hogy jó eszű vagyok, de én sokszor már elgondolkodom hogy lehet e valaki értelmes és okos ha 5-6 pszichés betegsége van egyszerre.

Személyiségzavar, depresszió, szociális fóbia, inszomnia, ADHD miatt szoktam olyan állapotba lenni hogy képtelen vagyok koncentrálni, figyelni, zavarban vagyok és mondjuk egy bankban kérdeznek valami nagyon egyszerűt, lefagyok és nem tudok rá válaszolni.

Vagy elhagyom a dolgaim, bankkártyám a boltban, vagy volt olyan hogy megvettem valamit és otthagytam a pulton miután kifizettem….

Sőt ami még rosszabb hogy férfiak közlekedésére szinten lefagyok, volt már olyan hogy az utcán megfogták a kezem és erre is csak lefagytam és csak bámultam hogy mi történik…

Ha ezt kívülről látnám, biztos azt gondolnám hogy síkhülye az illető.

Az iskolában is voltak figyelemmel problémáim, bár ott nagyon sokat bántottak gyerekek meg tanárok is, valószínű sokszor amiatt sem tudtam teljesíteni, mert már reggel 8kor gyomorgörccsel mentem be.

Sajnos nagyon beteg családból is jövök, szinte mindekinek van valamilyen pszichés baja.


Sokszor már elgondolkodom hogy ki is a hülye valójában, pl. egy influencer aki nagyon ostobának és egyszerűnek tűnik, de mégis félmilliót keres egy poszttal, vagy én akinek annyi pszichés baja van hogy csak küszködik az álláskereséssel és alig tud megélni.

Sőt jelenleg érettségivel nem is tudok elhelyezkedni sehol…

A depressziómat most már növeli hogy elkezdtem úgy gondolni magamra hogy síkhülye is vagyok és ezért is történik velem ennyi rossz.

Van összefüggés?


2023. febr. 23. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én szerintem minél butább valaki, annál kevésbé agyal meg aggódik dolgokon, szóval inkább az a nyugodt, sodródós fajta, aki elfogadja a dolgokat. Vagy ha élelmesebb, akkor is gondolkodás nélkül elvégez akármilyen melót a pénzért.

Ellenben az intelligens az válogat, agyal, hogy mi illik, mit szólnának, jaj ilyen tervei vannak meg olyanok.... Sokkal előbb bedilizik az esze ellenére..

2023. febr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lassultság a pszichés problémák egy tünete. Nem vagy unintelligens, hanem beteg. Pályakezdőként elhelyezkedni manapság még diplomával is nehéz. Kezeltesd magad, keresd tovább életed párját, állását és ne aggódj semmin.
2023. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában az intelligens embereket érintik a mentális betegségek, aki "egyszerű, mint egy faék" nem agyalja túl a dolgokat, nem érez annyi mindent, inkább csak éli az életét.
2023. febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az írásod alapjan egy intelligens embernek tűnsz, épp ezért van ennyi bajod, amit fel os ismertél. Végülis ez a sok rossz, amit érzel korlátoz téged, ezért is érezheted, hogy buta vagy vagy elbutulsz, holott nem ilyen egyszerű ez au egész. Egy cipőben járunk mondhatni. Bárkit megkérdeztem, idősebb korosztály, annyi jó tanácsuk volt az életre, hogy élni kell és nem túlagyalni. Na mármost a mi beteg agyunk ezt nem képes ilyen egyszerűen elintézni. Kapsz bármiféle kezelést vagy jártál már szakembernél?
2023. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az IQ-m mensa alapján 130+, mégis DPDR-ban, ADD-ben szenvedek. Szóval szerintem nem, nem lesz nagyobb eséllyel mentális beteg egy kevésbé intelligens ember. (tudom, az IQ nem egyenlő az intelligenciával, bla bla..)
2023. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont fordítva van általában.
2023. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van vagy 3-4 diagnosztizált mentális betegségem, annak ellenére, hogy egy elég nehéznek számító területen tanulok és van pár ismerősöm is akiről tudok. Az egyikük amúgy véleményem szerint egy zseni. Szóval nem vagy buta, csak debilizál a félelem. Az meg le van szarva hogy ki hogy lát téged. Tudom, könnyű mondani, nekem is kellett pár gyógyszer és egy öngyilkossági kísérlet, mire sikerült tényleg leszarnom a dolgokat.
2023. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan fordítva.

(Ha te is az uninteligensebbek közé sorolod magad, hát tévedsz, talán önbizalomhiány miatt fogalmaztál így.)

2023. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!