Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, nagyon nehéz...

Mit csináljak, nagyon nehéz helyzetbe kerültem?

Figyelt kérdés
5 éve lakom egy szobában amit bérlek egy hölgytől, egy alapitvány közvetítésével. Eddig nem volt érvényes szerződés, viszont most közjegyző előtt akarnak csinálni egy határozatlan idejű szerződést, ami többek szerint egy csapda, hogy aztán utána egy mondvacsinált okkal kitegyenek. Az a baj, hogy nem tudom megitélni hogy ez ellenem irányul e, mert van amikor úgy érzem hogy ártani akarnak nekem. Ráadásul több ismerősöm is mondta ha nem azt teszem amit ők mondanak akkor ne is keressen őket. Amúgy szkizofrénia az alapbetegség, szedek is gyógyszereket. De nagyon félek az egész közjegyzős dologtól. Nem tudom megitélni ez csapda e vagy sem
2023. febr. 23. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy csapda lenne, a hivatalos út a közjegyzőnél kötött bérleti szerződés.
2023. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon egyszerű: szerezz egy ügyvédet. Majd ő átolvassa a szerződést és képviseli az érdekeidet.
2023. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van egy utcajogász nevű szervezet a Blaha Lujza téren minden pénteken, ingyenes és nagyon rendesek.
2023. febr. 23. 16:16
 4/14 anonim ***** válasza:
Tehát szerinted határozatlan idejű szerződéssel könnyebben kirakhatnak mint szerződés nélkül?
2023. febr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy öt évig nem volt hivatalos szerződés? Nyilván most ezzel magukat akarják levédeni. Miért pont most jutott eszükbe?
2023. febr. 23. 16:25
 6/14 anonim ***** válasza:
Inkább az a kérdés eddig miért nem.. Lehet hogy feljelentett őket valaki, hogy zsebbe megy a pénz, így meg nyoma van, adózniuk kell utána.
2023. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hello, a lakásbérlet az egyik olyan kötelem, amelyet írásba kell foglalni, így ha ez nincs, az életvitelszerű ottlakásod kvázi jogellenes.

Valószínűleg az alapítványnak viszont van szerződése, már csak azért is mert a lakáskiadás Mo.-n bejelentés és adóköteles tevékenység.


Nem mondták h. esetleg adófizetési konktrukció változás miatt szeretnék ezt megköttetni Veled? Ill. egyáltalán ki kötné most ezt a szerződést? Te a bérbeadóval, vagy háromoldalú konstrukció.

2023. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azt mondják hogy a tulaj döntött így, ő meg azt állitja muszáj volt neki. Igazából egy olyan szerződés volt, ami csak egy megállapodás volt, amin az én, meg a cég aláirása szerepelt. Nagyon zavaros.

Ismerősök azt mondták hogy mivel ők nem tartották be a jogszabályokat, így nem raknak ki, mert tuti nem tudnak perelni, mert sárosak. Ha meg most írnak hivatalos szerződést, akkor bármilyen mondvacsinált okkal kitehet. Viszont lesz három hónap felmondási idő.

2023. febr. 23. 16:34
 9/14 A kérdező kommentje:
Főleg hogy mikor beköltöztem azt mondták ez egy államilag támogatott lakhatás, és kifejezetten pszichés betegeknek adták ki
2023. febr. 23. 16:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Eddig is kirakhatott volna mondvacsinált indokkal, gyakorlatilag semmi sem változott.
2023. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!