Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abba lehet hagyni antidepressz...

Abba lehet hagyni antidepresszánst 1.5 hónap után?

Figyelt kérdés
Kb 1.5 hónapja szedek trittico-t, altatóról szeretnék leszokni, és ezt kaptam. Viszont úgy tűnik szerotonin szindrómám lett tőle, sokszor hevesen ver a szívem, ránganak az izmaim, ver a víz. Soha nem volt ezelőtt ilyen velem, ezért gondolom ettől a gyógyszertől van. Az orvosom azt mondta nem tudni mi okozza, szedjem tovább. Hát köszönöm szépen, de már a sürgősségit is megjártam, mert nem múlt el a 160as pulzusom. Szóval kénytelen vagyok orvos nélkül abbahagyni, de sosem szedtem antidepresszánst, nem nagyon tudom, hogy mennyi idő hozzászokni, hogy kéne abbahagyni.. szóval 1.5 hónapja szedek 2/3 tablettát, tegnap előtt 1/3-ot vettem be, tegnap pedig semmit, de este megint rám jött ez a szapora szívverés, és most fogalmam sincs, hogy amiatt, mert nem vettem be, vagy amiatt mert még nem ürült ki a szervezetemből..? Akinek esetleg van tapasztalata tudna tanácsot adni, hogy mit csináljak, ha nem veszem be többet, számíthatok még ilyen rosszullétekre? Vagy inkább csökkentsem? Köszi ha segítetek.
2023. febr. 24. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is kiírhattam volna, annyi különbséggel, hogy én 3 hónapig szenvedtem Dulodettől. Pszichiáter ugyanígy reagált, de nem bírtam tovább szedni. Nekem még pupillám is ki volt tágulva, fájtak a szemeim is, alig láttam. Mikor abbahagytam pár nap után újra jól lettem.
2023. febr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oh köszi akkor van remény
2023. febr. 24. 09:31
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként képzeld nekem majdnem felírt mégegy gyógyszert, erre a szívverésre. Szóval nem elég, hogy tovább szedjem azt, ami okozza, de még szedjek egy újabbat is, a mellékhatásra. Tényleg úgy van, ahogy mondják hogy az ember millió gyógyszert szed mert mindnek van valami mellékhatása amire újabb kell😀 agyrém.
2023. febr. 24. 09:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Szedtem a Tritticot, én is altatóról való lejövetelre kaptam, nekem nem okozott ilyen gondot. 1,5 hónap után még leteheted a 2/3 tablettát, én 3-4 naponta csökkentve tenném. És mi van az alvásoddal?
2023. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát, az altatót napi fél szemről lecsökkentettem már napi negyed szemre, de nem mondanám, hogy jól alszok.. kicsit csapdában érzem magam, nem tudom mit kéne már tennem, hogy tudjak aludni. Most elkezdtem egy stresszoldó tanfolyamot, relaxálok minden nap 3x, mozgok minden nap, alváshoz is van egy videó amit minden nap meghallgatok (ezt Bagdi Emőke csinálta), ez állítólag 28 nap alatt helyre hozza az alvást.. egyelőre semmi javulás (ezeket 1 hete kezdtem kb, a trittico kiváltása miatt), szóval még bízom benne hogy hátha használ.. nem tudom..
2023. febr. 24. 13:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Megértelek, sajnos altatóra szorulok. Mindent megteszel, remélem sikerül.
2023. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként még a trittico-ról, fel kellett volna emelnem napi 1 szemre, de amikor kipróbáltam, kb egész éjjel nem aludtam, izomrángásom volt, másnap reggel hányinger, rosszullét.. szóval sajnos nekem nem válik be úgy tűnik. De hogy ezek után a doki annyit mond hogy folytassam.. ez nekem fura és félelmetes, mert legalább ajánlana mást, vagy valami, de csak azt mondta folytassam..
2023. febr. 24. 15:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig van olyan mellékhatás, amit nem szabad tolerálni. Olyanok, amit itt le is írtál. Orvos váltás?
2023. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most próbálom ezt a relaxációt, mozgást, és magamtól csökkenteni az altatót, aztán ha nem megy lehet hogy keresek másik orvost, csak nehéz jót találni.
2023. febr. 24. 16:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Bagdi Emőke alvás tréningje nekem bevált. Érdemes lenne még melatonin tartalmú étrend kiegészítőt szedni. Illetve rituálét csinálni az alvásból.

Pl. fürdés, egy bögre mézes tej elfogyasztása az ágyban, kis olvasás, majd lámpa lekapcsolása és alvás (Bagdi Emőke hallgatása). És ezt rutinszerűen. (Opcionálisan változtatható minden elem, a lényeg a rendszeresség.)

Mindenféle kütyüt száműzni estére.

Ha nem sikerül elaludni, nem szabad rágörcsölni, mert annál rosszabb lesz, méginkább nehéz az elalvás.

Nekem ezek váltak be...


A gyógyszeres részhez nem tudok hozzászólni, bocsánat!

2023. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!