Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ptsd-m lenne vagy csak stressz?

Ptsd-m lenne vagy csak stressz?

Figyelt kérdés
Évek óta tapasztalom, csak elalvásnál, hogy mikor egy rossz emlék eszembe jut frusztrált, rossz közérzetem lesz, addig nem tudtam/tudok elaludni amíg el nem tereltem a gondolataim, ezt nagyjából meg is tanultam kezelni. Viszont az elmúlt pár hónapban erősebb lett, nagy hülyeségeket csináltam újra, amik, ahogy észrevettem csak nekem érződnek ennyire nagy dolognak, pl. a baráti körömben ezek "semmik". A lényeg, hogy az elmúlt fél évben néha elavásnál mikor eszembe jut egy ilyen emlék, hírtelen felkapom a fejem, halkan kiáltok egyet és beleütök az ágyba. Nem adtam neki nagy fontosságot, csak ma futottam össze neten a ptsdvel először, és most őszintén nem érzem magam a legjobban. 20/f

2023. febr. 25. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez alapján rögtön ki lehet mondani, hogy PTSD... Mindenkivel előfordul, hogy régi hülyeségei pont elalvás előtt jutnak eszébe, és nehéz kivernie a fejéből őket... Vegyél elő egy könyvet és olvass el pár oldalt. Lehet az kiveri a fejedből a rossz gondolatot és el tudsz aludni.
2023. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy könyv a témában: Shapiro: Győzd le a múltad! - hátha érdekel.
2023. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi ez az emlék,ami ilyenkor eszedbe jut?

Ptsd akkor alakul ki,ha ér egy trauma és azzal az agyad nem tud mit kezdeni,nem tudod feldolgozni.

Tudsz róla,hogy ért Téged trauma?

2023. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sokáig divatszónak hittem a traumát, hogy persze-persze, ez a vietnámi katonákat érinti, úgyhogy ne tobzódjunk már. Aztán viccből elkezdtem összeírni, hogy nekem milyen rossz gyermekkori élményeim voltak. Aztán alig éltem túl. Nem is úgy mondanám, hogy az ember elfelejti ezeket, hanem inkább úgy, hogy nem úgy tartja ezeket számon, mint aminek jelentőségük van.

Egy gyereknek meg egy apró félreértés is okozhat abban a pillanatban feldolgozhatatlan fájdalmat...

2023. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ezek traumának számítanak-e. Az egyik ilyen emlék, és szerintem a legtöbbször előforduló hogy a szüzességemet olyan lányan veszettem el akivel nem akartam volna, részeg voltam na. Ezen kívül mikor olyanokat tettem/mondtam embereknek amiket már sose tennék, és ezért nem láttam látom őket többé, van pár ilyen (volt) kedves ismerősöm/barátom, az első alkalom mikor vissza utasítottak, vagy mikor én utasítottam vissza valakit, ezek többnyire a gimiből vannak. Sose volt komoly kapcsolatom, ebből fakadó emlékek, hibázásaim stb.
2023. febr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó én vagyok, csak gépről a bannolt fiókkal vagyok belépve:D pár éve bannoltak mert kiderül egy kérdésből, hogy nem vagyok 18. Nem figyeltem.
2023. febr. 26. 23:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek nem olyan emlékek ami miatt kialakulhat ptsd.
2023. febr. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!