Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ember vagyok?

Normális ember vagyok?

Figyelt kérdés
Mondja meg valaki kérlek normális vagyok -e. Felnőtt ember vagyok. Az a helyzet hogy én egyáltalán nem féltem az életemet és nem élek a jelen pillanatban. Minden picit álomszerűnek hat. Olyan mintha be lennék programozva, már előre tudom hogy most mi fog történni, vagy nem tudom hogyan magyarázzam ezt. A kezeim sem tűnnek valóságosnak. Voltam már pszichiáternél, kaptam kezelést, 2 napig nagyon normálisnak éreztem magam, ma megint "elszállt" az agyam. Semmit , SEMMIT nem tudok komolyan venni az életben, nem érdekel semmi. Hogy mi történik velem, hogyan alakul az életem, ha meghalok ez van, ha nem akkor nem. Fogalmam nincs milyen bajom lehet. Pánikbetegséggel kezelnek. Lehet hogy depresszió? Hogyan kellene látnom a világot? Hogy egy élőlény vagyok ami küzd a túlélésért és a természetet, világot, mindent nagyon valóságosnak kellene látnom?

2023. febr. 25. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter tudja megmondani, hogy ez mi is pontosan, hogy depressziós vagy-e vagy valami más mentális betegséged van. Most erre hiába is mondanék bármit is, nem lenne hiteles. Nem vagyok orvos.


Annyit tudok tanácsolni, hogy azért a terápia nem 2 nap alatt hozz helyre, addig ki kell tartanod. Előbb utóbb jobban leszel.

2023. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
... vagy nem.
2023. febr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2023. febr. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó a normális, szépen megfogalmazott válaszod, látszik hogy egy intelligens ember vagy. Az első pedig mehet a francba.
2023. febr. 26. 01:09
 5/7 A kérdező kommentje:

vagyis 2.

utolsó: 19

2023. febr. 26. 01:10
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, velem is ez van, amit leírtál. Nem tudom mitől lehet, bár én nem kezeltetem magam.
2023. febr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Anami válasza:
51%

Kedves kérdező, először is tisztázni szeretném, hogy lehet ,hogy az általam leírt állapotnak köze sincs a tiédéhez.

Én olyankor tapasztalok hasonlót amikor sokat gépezek(játszom).Valahogy olyan mintha egy másik személlyé válnék vagy ilyesmi , az addig kitűzött céljaimat is felülírom és semmissé teszem, unproduktivvá válok. Teljesen közönbössé válok a külvilággal szemben. Nem vagyok depis, de boldog magamra eröltetem a az elégedettség maszkját bár tudom ez csak illuzió. Ilyenkor úgy érzem magam mint egy lepkebáb aki csodára vágyik, vagy hirtelen fordulatra az életben, hogy az "megtörje" az őt körülvevő burkot, amire igazából csak is ő képes. (Vagy egy nagyobb trauma. Vagy egy ragadozó átvitt értelemben) csak ha ezek bontanák ki a bábját, akkor az inkább vissza menekülne oda, mintsem kiterjesztené a szárnyát és repülne. Az aktív alkotó lényemet naponta váltja ez a hyde féle bestia. Jó példám ennek az alátámasztására:

Az unoka tesóm kiskora óta folyamatosan gépezik(már felnőtt) mikor az anyja meghalt egyáltalán nem sírt és nem érzett semmit, alapvetően nem egy pszichopatáról van szó, csak más lett neki a valóság.

2023. febr. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!