Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy normális ember megérti...

Egy normális ember megérti egy nem normális gondolatait, érzéseit?

Figyelt kérdés
Velem sokszor előfordult már hogy próbáltam elmondani egy normális embernek mi történik a fejemben, nem értette, félek pszichológus sem értené.

2023. jan. 5. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
A pszichológus inkább megérti, mert ezzel foglalkozik. A hétköznapi ember nem biztos. Igazából ez a másik embertől függ...
2023. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Minden ember fejében van egy elképzelés a világról,és szavakról eszünkbe jut valami,a lényeg,hogy meg van-e a másik emberben a beleérző képesség.

Egyébként ez egy anonim fórum,itt is leírhatod,azt amivel pszihológushoz mennél...Soha nem fogja megtudni,senki,sem a nevedet,sem a lakhelyedet.Csak a gondodat...Bevállalod ?

2023. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. Ezt nagyon jól megfogalmaztad. Esetleg privátban leírom.
2023. jan. 5. 12:23
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Egy mergezo (erzelmi zsarolassal, manipulacioval teli) kapcsolatom utan mentem pszichologushoz. Aki miatt mentem, tok sokszor azt mondta, hogy felfujom a dolgokat; volt olyan, akinek meseltem a tortentekrol, azt reagalta, hogy csak felreertettuk egymast, vagy mas az erkolcsi ertekrendunk. Raadasul egy ferfi pszichologust ajanlottak, nekem nem volt erom mast keresni. Feltem attol, hogy neki sem tudom ugy elmondani, hogy megertse a tortenteket, vagy hogy majd o a ferfi melle fog allni.

Teljesen az ellenkezoje tortent. Azonnal megertett, segitett azonositani az erzeseim, nem allt sem az en, sem a toxikus ember melle, nem volt ferfi bajtarsiassag. Hajlando volt meg honapokkal kesobb is beszelni rola, batoritott, a kerdeseivel helyrerakott.

Tehat egy pszichologus szerintem gyorsan atlatja a helyzetet, megert teged. Ha valamit nem ert, megkerdezi.

2023. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!