Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez önkárosításnak számít?

Ez önkárosításnak számít?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta nagyon magas fokon szorongó vagyok. Kisebbnek folyamatosan tördeltem az ujjaimat, most 5,5 éve kb erről leszoktam viszont áttértem az ujjbőr tépkedésre és az állandó szájharapdálásra. A fogorvosom mindig rám szól, hogy ebből akár már szájrák is lehet az ujjaim meg állandóan sebesek. Ezek nagyon tudnak fájni és utólag megbánom őket, de akkor abban a pillanatban amikor ezt csinálom csak ez nyugtat meg. Vagyis lenyugtat egy ideig ha azt látom és érzem, hogy vérzik és fáj. Aztán pár napja egy ritka bunkó de jó megfigyelő emberrel volt alkalmam beszélgetni és ő egyből levágta mi van főleg, hogy sokat bámulta a kezemet. Flegmán oda vágott valami olyasmit, hogy "mi van önkárosítás ebben a korban menő?" Ezen egyszerre felhúztam magam és meg is lepődtem. Eddig ez még nem jutott eszembe.
2023. febr. 27. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annak számít.
2023. febr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem számít önkárosításnak, sima kényszercselekvés. A bunkó, flegma beszólogató viszont egy gonosz jellem. A fogorvosod meg rákkal riogat, hát nem csoda, hogy szorongsz. Nem leszel rákos tőle.
2023. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Na, ettől fogva sem hajat, sem körmöt nem kell nyírni.
2023. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Persze, hogy önkárosítás, de teljesen mindegy, hogy minek hívják, a lényeg az, hogy ez egy durván tarthatatlan állapot, és elképesztő, hogy évek óta kínzod magad és teszed tönkre a saját életedet, mert nem mész pszichiáterhez! Holnap reggel 8-kor telefonálsz a területi pszichiátriai szakrendelőbe időpontért! Hol vannak a szüleid?
2023. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a szüleim tudnak róla a nyarat pedig pszichológusnál töltöttem. Valahol segített de ezt a problémát nem sikerült megoldani.
2023. febr. 27. 19:06
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Mert pszichiáter kell és gyógyszer. Meg egy jobb pszichológus, mert az állapotod egy szemernyit sem javult. Neki kellett volna téged pszichiáterhez küldenie. Szóljál anyukádnak, hogy kérjen időpontot. Nem fog megváltozni a helyzet magától!
2023. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Én is ezt csinálom állandóan. Ez az erős szorongástól van illetve a stressz levezetésére szolgál. Nekem csak a nyugtatók segítenek, hogy elmúljon (xanax). De azt meg nem szedem mert többet árt mint használ.
2023. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha szükség van rá, akkor nem árt többet, mint amennyit használ. Nem azért javasolnak betegeknek gyógyszert, hogy ártson. Ami árt, az az elviselhetetlen, életet akadályozó szorongás. És persze a tünetcsillapítás mellett oki kezelésre is szükség van pszichoterápiával.
2023. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
#8 szerintem pedig a benzodiazepin függőség rosszabb mint a szorongás. Ezzel együtt tudok élni.
2023. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nem szorongsz annyira, hogy szükség legyen rá. A kérdező állapota nem elviselhetőnek tűnik. Egyébként egy szükséges gyógyszer használatát nem kell függőségnek minősíteni. A függőség károsít, a gyógyszer életminőséget javít. Ilyen alapon a vérnyomáscsökkentőt vagy inzulint is függőségnek lehetne nevezni, mert folyamatosan szedni kell. De ezekkel ellentétben a szorongáscsökkentőkből lehet visszaút is.
2023. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!