Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha nagyon szorongok?

Mit tegyek ha nagyon szorongok?

Figyelt kérdés
Mindig amikor társágban vagyok nagyon szorongok. Alig tudok megszólalni pedig szívesen beszélgetnék. Van, hogy próbálok mondani valamit de akkor van olyan, hogy inkább megse mondom ki pedig szívesen mondanám. Valamiért mindig nagyon félek, és otthon sokat sírok mert tudom, hogy egy szar vagyok, hogy nem tudok senkivel se normálisan beszélgetni. Utálom magam, hogy nehezen tudok bárkivel is ismerkedni. Ez mitol alakulhatott ki es mit kéne tennem, hogy ne legyen ekkora szorongásom?

2023. febr. 28. 07:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Feleszem a fogalmazásodból, lány vagy... Sulis vagy még, mennyi idős? Mióta van ezzel gondod?

Nyilván van egy oka ennek, ami a múltban keresendő. Szerintem próbáld meg előhozni a korábbi téged ért kellemetlen behatásokat.

2023. febr. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Mitől félsz pontosan? Mi az első emléked arról, amikor több ember előtt meg kellett szólalni? Legyen az otthon, családtagok előtt, iskolában... Nem törődtek a szavaiddal, mondandóddal, merthogy gyerek vagy? Hogyan emlékszel ezeknek az embereknek a reakcióira?
2023. febr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Engem inkább a kulcsszó aggaszt, amit írtál: öngyilkosság.


Én a legjobb indulattal "pszichomókus" helyett inkább egyházi közösséget tudnék ajánlani, mert NEKEM IS ÓRIÁSI MÉRTÉKBEN SEGÍTETT!!!


Na jó, a pszichológus még csak-csak (mármint azok, akik a munkaerőpiaci helyzetekben tevékenykednek,) de az gyógyszeres része...


Több évtizedes pokolból kezd az életem rendbejönni... méghozzá olyan szinten, hogy még én sem hiszem el.


Emberek (orvosok) csak "kezelgetni" tudnak (a műtéteket végző orvosokat elismerem, le a kalappal előttük,) de az áltudomány részének édesanyám HALÁLOS ÁLDOZATA LETT...


Ma délelőtt is egy hívő ismerősömet igyekszem megmenteni attól, hogy zártosztályon kezdjék el kezelni szerencsétlent akarata ellenére.

2023. febr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Régebben még kicsiként könnyen barátkoztam és nem is féltem, úgy alsó osztály végén kezdődött el, mindig ha valami nem jót mondtam kinevettek, mindig én voltam ha hibás amikor a suliban nekem jöttek és a tanárok engem hibáztattak. Akkor kezdtem, úgy érezni, hogy utalom az embeteket és eleggé magamba fordultam nem igazán beszéltem senkivel csak par barattal. De ez egyre rosszabb lett mar telefonhivas is nehezen megy es barmilyen sok ember elotti eloadas vagy feleles. Pedig mostanaban mar kezdem úgy ézezni, hogy probalnak tok kedvesek lenni velem csak amiert nem igazan tudok semmirol se beszelgetni nem igazan alakul ki semmilyen baratsag es nagyon egyedul erzem magam. Nem is merek errol senkinek se beszelgetni mert felek hogy mit reagál.
2023. febr. 28. 07:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj utolsó, de nagyon agresszív ez, amit írsz. Ez nem segítség.

A pszichológus eleve nem ír gyógyszert. Kevered.

Kérdező, a kulcsszavakat, bevallom, nem figyeltem, de ha azonnal segítségre van szükseged, akkor

[link]

2023. febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

És van olyan ember a környezetedben, akivel erről, amit itt leírtál tudnál beszélni? És még fontosabb, hogy mernél is anélkül, hogy azt gondolnád mit fog gondolni?

Valaki a családból, akiben megbízol, iskolapszichológus? Mert egyedül ez nem fog javulni az internetes oldal válaszaitól sajnos.

2023. febr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Sejtettem. Én is keresztülmentem az általános iskolai kiközösítéseken hosszú évekig. Érthető a bizonytalanságod.


Ezért írtam, hogy egyházi közösségekben TESTVÉRKÉNT bánnak Veled - mintha odatartoznál. Nagyon sokan káros szektának állítják be az egyházat. Azt feltételezik, hogy mindenki ész nélkül erőszakos hittérítő.


Valóban akadhat olyan, aki kellemetlenül kioktat egy kicsit annak jogán, hogy "ő az idősebb" és "úgy tapasztalta".


De szerintem attól ne félj, hogy mindenáron ilyen közösségbe kerülsz, mert kifejezetten a tízen-huszonéves korosztályt várják főleg.


Én már viszonylag elég későn 36 évesen fordultam egyházi lelkigondozáshoz és igen mélyről jövő traumákat sikerült feldolgoznom, lelkigondozói segítséggel.


Egyedül attól éreztem furán, hogy az akkori lelkigondozómmal majdnem a megengedettnél szorosabb nő-férfi viszonyba kerültünk néhány röpke pillanatra egy-egy beszélgetéskor (felszentelt pap.)


Úgy tűnik, mindent leírtam, ami szükséges.

2023. febr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Én pedig az erőszakos GYÓGYSZERGYÁRTÓ CÉGEKET(!) záratnám be!!!


És akik az emberi jogokat ellehetetlenítik!!! Erről ennyit.

2023. febr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálom, hogy azt viszont nem tudták megtanítani, hogy a frusztrációt, -ami abból ered, hogy nem tudod kezelni azt, ha más véleménye eltér, csak "kiabálsz"- hogyan kezeld a saját belső izomzatoddal.
2023. febr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Hatalmas szerencse, hogy "valamiért" nem született vér szerinti gyermekem. Pokollá tette volna valószínűleg az életét ez a "fogyasztói" társadalom, amely szinte semmiféle mértéket nem ismer.


Ahhoz, hogy örökbe fogadjon az ember egy új életet, ahhoz is két olyan felelősségteljes felnőtt ember kell, ahol a mindennapi betevőt(?) rendszeresen meg tudják teremteni.


A keresztgyerek egy teljesen más kérdés...

2023. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!