Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom tovább, mit tegyek?

Nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő . Évek óta küzdök szorongással, volt pánikroham is, olyan szinten súlyos fájdalmaim vannak , hogy rá fog menni az egészségem . Az emberei kapcsolataim már kukák. Nincsen senkim az ég világon akire támaszkodhatnék, a munkahelyi teljesítményen egy kisgyerek szintjén van, tehát számolnom kell vele , hogy rövid időn belül munkám sem lesz. Pszichológusra nincsen pénzem, így dolgoznom kell. Sakkban vagyok tartva teljesen .

A munkahelyen érződik a negatív kisugárzás, már érződik , hogy mindenki kötelezőből szól hozzám. Mindennapom szenvedés , nem tudok fejlődni és egyre csak rosszabb minden.

Szociális szorongás fixen van, nem tudok huzamosan az emberek szemébe nézni sem. Tanács? Vagy akasztófa? Így nem akarok élni már tovább , mégsem tudom megtenni mert valami vissza tart.



2023. febr. 28. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Mesélj kicsit talán magadról; arról, mi okozhatja ezeket
2023. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban otthon bármit tettem , soha semmi nem volt elég jó. Késői gyerek lettem, szüleimnek sajnos semmi energiájuk nem volt már a nevelésemhez. Apám hasonlóan depressziós volt, anyám sokszor nagyon nehezen tudta kezelni így őt is megviselte. Korán elveszítettem Őket. A húszas éveim elején kezdődött az egész, amikor anyàm meghalt. Akkoriban tele voltam tervekkel , motivàcióval. Aztán ahogy az otthoni helyzet ( apám nagyon sokat bántott, szerintem anyám halálát nehezen viselte el, bátyámmal nagyon sok volt a probléma)

Olyan erős megfelelési kényszer alakult ki bennem , hogy nyerés helyett csak veszítsék mindent . Minden lépésem negatív volt, bármit tettem , sohasem voltam elég jó. Így a baráti társaságom is szétbullyngolt. Azóta ösztönösen bennem van az az erzes hogy baràtnőről álmodni sem merek, mert ki vagyok én , nem érdemlem meg a szeretetet. És tudom hogy helytelen, képtelen vagyok változtatni olyan szinten belém ivódott , hogy semmit nem érek.

2023. febr. 28. 20:18
 3/10 A kérdező kommentje:
Már lassan ott tartok, hogy minden egyes pillanat fáj.
2023. febr. 28. 20:19
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Mit dolgozol?
2023. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fizikai munka, persze minden munkahelyen előjön ez .
2023. márc. 1. 16:10
 6/10 anonim válasza:
Hány éves vagy most? (Azt írtad, hogy a húszas éveid elején kezdődött ez az állapot)
2023. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia!

Nekem 21 évesen jött elő a depresszió, és szorongás egyvelege. Voltam vele korházban is, szóval tudom milyen érzés amikor mindent veszve látsz. Én például ezeket az érzéseket nehezen osztottam meg bárkivel is a környezetemből, mert néha nem lehet őket elmondani vagy leírni csak érezni. Szóval az már egy plusz pont ha beszélsz róla valakinek, még ha az a valaki idegen is a számodra. Szóval gondolom neked is nehezedre esik emberek közé menned, vagy például el menni egyedül valahova.. nekem ebben a zene hallgatás segített a legjobban, a zene sokat tud segíteni az ilyen helyzeteken. Nem akarok tanácsot adni, de hidd el hogy nem vagy egyedül, tudom milyen szar a szorongás érzése, a pánikrohamok meg csak hab a tortán. Ha gondolod és beszélgetni akarsz vagy meg akarod osztani valakivel, írj nyugodtan, legalább én se érzem magam egyedül evvel az egésszel, és vannak módszerek amikkel enyhíteni tudsz rajta.

2023. márc. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez történt velem..

Én sem bírom tovább...teljesen megtudlak érteni.

2023. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó és utolsó előtti. Nagyon durva, teljesen fogyatékosnak tartanak már lassan mindenhol .

A régi énemre már nem is emlekszem .

2023. márc. 3. 09:45
 10/10 A kérdező kommentje:
Elkeseredettségemben már szét füveztem az agyamat
2023. márc. 3. 09:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!