Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy ne akörül...

Mit tehetnék, hogy ne akörül forogjanak a gondolataim, hogy egyszer meg fogok halni, ha van bármi betegségem arra gondolok, hogy meghalok?

Figyelt kérdés
Covid előtt ilyen gondolataim nem voltak. Aztán jött a covid, rettegtem tőle. Tavaly decemberben kaptam el először, nem is voltam még olyan rosszul életem során, mint akkor. Covid idején szültem, a családot ritkán látogattuk a covid miatt és én sem örültem, ha hozzánk jött valaki. Nem jártunk szinte sehova. Apósomat a covid elvitte, azóta pedig teljesen ezen jár a gondolatom, hogy én meg fogok halni. Legyen az egy fejfájás, de már egyből a halálra gondolok. Nem félek tőle, de szeretném a gyermekemet felnőni látni, na meg őt is nagyon féltem mindentől. De már megőrülök. Olyan jó lenne csak élni az életet és boldognak lenni, mint covid előtt. Ez depresszió lenne? Senkinek nem beszéltem erről a félelmemről, ha lehet így fogalmazni. A páromnak sem. Ezen tud valaki segíteni? 29 éves vagyok, nem akarom, hogy ilyen gondolataim legyenek.
2023. márc. 1. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

"Senkinek nem beszéltem erről a félelmemről, ha lehet így fogalmazni. A páromnak sem. Ezen tud valaki segíteni?"

Már eleve az segítene, ha beszélnél róla. Miért titkolod a párod elől? Rövidtávú kapcsolat?

2023. márc. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok ugyanígy 29 évesen és ezen jár az eszem. Ami nekem segít, a kikapcsolódás, hogy eltereljem a figyelmem. Leginkább utazással, hobbival, társasággal, addig se jár az agyam, nincs más, le kell kötni. Meg segítséget kérni ha annyira súlyos, és nem, ez nem depresszió, ez szorongás.
2023. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudom, nem tehetsz róla, de el kellene gondolkodni azon, hogy milyen nehéz és kegyetlen életek vannak. Én 19 évesen átestem első nagy műtétemen, majd férjhez mentem. Első babánk meghalt, majd jött a második műtét. Ma már idős vagyok - és természetesen beteg - de meg kell találni az élet szépségét. Örülj az egészséges babádnak, szeresd, neveld. A halál meg mindenki vár, aki megszületett. Ezzel most ne foglalkozz. A párodnak sürgősen meséld el a félelmedet. Együtt meg fogjátok oldani. Sok boldogságot az elkövetkező min. 50 évhez!
2023. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"A halál mindenkit vár, aki megszületett". Elnézést a hibáért, de nagyon rossz a szemem is.
2023. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!