Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham közben mindig jár...

Pánikroham közben mindig jár a szám, jópofizok. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Ha rámjön a pánikroham akkor valakivel mindig elkezdek beszélgetni, akár egy idegent is leszólítok. Ilyenkor nagyon közvetlen leszek, jópofizok, mondhatni nyalizok. Nem tudom miért viselkedek így ilyenkor.


Mennyire kínos ez és mit lehet kezdeni vele?


Mondok példát: ma fodrásznál voltam, új helyen. Nem vagyok beszédes típus amúgy csendben is voltam. Aztán jött a roham közben és elkezdtem beszélni. Milyen szép ez a szalon, milyen jól megcsinálta, jó helyen van, sok a vendég, ez jót jelent, milyen jó lesz a hajam már most látom, milyen termékeket használ mert ezek jónak tűnnek. Ilyesmiket hordtam össze. Közben, utána alig-alig emlékszem mit mondtam, mert belül arra gondolok, hogy nehogy elájuljak.


2023. márc. 6. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem pánikroham...
2023. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom valamilyen megküzdési módszer lehet, ilyen lehet például a "grounding" technika is, amikor megszámolod, hogy az adott helyen pl. hány tükör, fésű, hajlakk van, kiválasztasz egy színt, mondjuk a sárgát, és olyan tárgyakat keresel, ahol sárga színt látsz. Ezzel is le tudod csökkenteni a szorongást.
2023. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a feszültség levezetése, meg annak tudatalatti látványos titkolása, hogy épp szarul vagy
2023. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!