Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok eleget aludni a...

Nem tudok eleget aludni a rengeteg tanulás miatt! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A koromhoz képest szerintem rengeteg tanulnivalót kapok, volt már ezen az oldalon olyan, aki már felsőbb iskolába járt és vele is ugyanez volt a helyzet, csak az a különbség, hogy én még aludni sem tudok eleget. Ezen a héten kezdődött, igazából múlt héten is voltak problémák, de most ez tényleg kiverte a biztosítékot. Konkrétan ezen a héten minden napom abból állt (hétfőn 7 órám van, kedden 6, ma pedig újabb 7) hogy hazajöttem, ebédeltem nekiálltam tanulni és gyakorlatilag késő estig tanultam. 23:45-51-kor fekszem le, ami 6 óra alvást jelent. Sőt, tegnap még úgy feküdtem le ilyenkor, hogy még a nyelvtan sem volt kész, le sem zuhanyoztam, és fogat sem mostam. Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha anyukám szülői igazolással kikérne mondjuk az első 3 óráról, amit majd valamikor hétvégén bepótolok. De anyukám ezt egyáltalán nem akarja. Mielőtt bárki megkérdezné a hatékonyabb módszerrel tanulok, azaz mindig holanapra. Mit tegyek? Tudtok valami jót tanácsolni? Vagy elmúlik? Mert amúgy el szokott múlni, de a nap végén huzamosabb időre rámtör a fáradtság és nincs menekvés. Szóval ennyi volna, várom a tippeket.

2023. márc. 8. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a hatékonysággal lesz a probléma. Próbáld meg valahogy másképp. Ennél konkrétabbat nehéz úgy tanácsolni, hogy nem ismerjük a módszereidet.
2023. márc. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, majd megpróbálom. Egyébként én is gondoltam erre mert vannak akik egy komplett matekházit 5 perc alatt megoldanak, dehát én nem az a típus vagyok, de szerintem meg tudnám próbálni. És arra egyébként nem tudsz választ, hogy ez az egész alvásos dolog mennyire káros az egészségemre?
2023. márc. 8. 07:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet így konkrétan megmondani, de jót biztos nem tesz.
2023. márc. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fáradt vagy, nézel ki a fejedből a tanulandó felett.

Adj időkorlátokat magadnak. Mennyi idő alatt kell ezt-azt megcsinálni, megtanulni. Amikor pedig megvan, jutalmazd meg magadat egy kis szünettel. Kiváló appok vannak tanuláshoz.

2023. márc. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt azért nem mondanám, hogy nézek ki a fejemből, mindig megtanulom az anyagot becsülettel, csak ugye nem tudok eleget aludni. Először szerintem kipróbálom, amit #1 írt, vele párhuzamosan kipróbálom majd a te módszeredet is, illetve az appokat is majd megnézem, de mit értesz szünet alatt? Én sem ez a típus vagyok, azért kérdezem, de szerintem telefonozás biztos hogy nem :')
2023. márc. 8. 16:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Szünet alatt csinálsz bármi mást. Rajzolsz, felállsz és megmozgatod a tagjaidat, bármi ami kikapcsol, pihentet.
2023. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!