Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar tünetei?...

Bipoláris zavar tünetei? Lehetséges, hogy trauma után kialakuljon? A trauma átélése után következő hónapokban?

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 06:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudod a bipoláris zavar teljes jelentését és tüneteit, akkor kellene tudni azt is, hogy igen, bármikor kialakulhat. Sokan tévhitekben élnek a bipoláris zavar kapcsán. Tessék olvasni, tájékozódni, nem pedig gyakorizni.
2023. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a visszajelzést!
2023. márc. 10. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges.
2023. márc. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Adhat egyfajta táptalajt, kitettséget, de trauma nélkül is kialakulna.
2023. márc. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Aki bipoláris, az egész életében az volt, már kisgyerekként is. Akkor kerül csak rá a jelző, ha olyan szintre kerül a betegsége, hogy az pszichiátriai kezelést igényeljen. Ez tipikusan a híres első mániás periódus, ami kórházzal szokott járni. Depresszióval szokott indulni, de akkor még nem bipolárisnak diagnosztizálnak, hiszen ahhoz szükséges minimum 1 mániás epizód.
2023. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az előző hozzászólónak.Aki nem így született, nincs benne a genetikai hajlam,azt bármi trauma éri,nem lesz tőle bipoláris.Aki viszont már "alapból" az, annak igen,trauma előhozhatja.Viszont lehet,hogy neked inkább PTSD-d van, az szokott így a trauma után megjelenni.
2023. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Jol mondja az 5ös. Én is bipoláris vagyok. 39éves és 5 éve diagnoztizálták. Előtte évekig sima depresszioval kezeltek. Amugy már a 20as éveim elején éreztem,hogy valami nem stimmel mert sokszor felpörögtem csak akkor nem mentem dokihoz mert élveztem a pörgést és nem is hallottam még akkor a bipolárisrol. Szóval az biztos,hogy ez már születéskor benne van az emberbe és akár egy trauma is előhozhatja és ha egyszer előjön akkor élethosszig tart.
2023. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok.

Nekem az orvosom mondta, hogy nem most lettem bipoláris, hanem már gyerekként is az voltam, aztán a jókora adag antidepresszáns átcsapta a szervezetem mániába-pszichózisba. Nagy eséllyel soha nem jött volna ki a mánia önmagától, mert a legnagyobb adható dózis antidepresszáns kellett hozzá, de ha már előjött, legalább tudjuk a pontos diagnózist.

De igazából mindegy mi az ember. Vannak tünetek és rá a gyógyszerek.

Szedni kell őket becsülettel, és nem drogozni (alkoholt is csak ritkán, mértékkel, de inkább semennyit): így stabil marad az ember.

Sőt: egyetlen mániás epizód elég a bipoláris diagnózishoz. Vannak akiknek soha nem lesz másik az életük során. Gyógyszerrel majdnem 100%, hogy nem lesz kórházas sztori.

2023. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!