Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem fél a nárcisztikus, hogy...

Nem fél a nárcisztikus, hogy öregségére egyedül hal meg?

Figyelt kérdés

Alul iskolázott nő, akinek nárcisztikus viselkedészavara van (feltehetőleg), már mindenkit elmart maga mellől. Se a gyerekei se a családja nem keresik. Egyedül a párja van, aki nem törődöm.


70 éves korára elmarta az utolsó gyerekét is ( 3 van neki ). Első kézből hallottam a történetet.


Egy ilyen ember nem fél vagy nem gondol bele, hogy megszorulhat vagy egyedül hal meg?


2023. márc. 12. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Nem félsz, hogy a 88. kamunárcisztikus kérdésed kiírása arra utal, hogy te is egyedül fogsz meghalni?
2023. márc. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy ez zavarja? Akik egyedül élnek vagy öregszenek meg, többnyire szándékosan választják ezt az életformát, hacsak nem többszörös tragédiák folytán vesztették el a szeretteiket. Sokan közülük lehetnek személyiségzavarosak, de van olyan is, aki egyszerűen csak szívesebben él egyedül, mint másokkal. Szóval nem törvényszerűen félnek ettől, csak azért, mert te ijesztőnek tartod.
2023. ápr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Énszerintem nem feltétlenül gondolkodnak ennyire előre.

Csak az adott napon lehet, hogy kell nekik, hogy körbeugrálják.

Aztán gondolom később, ha így lesz, hogy egyedül maradnak; lehet, hogy utólag bemagyarázzák maguknak, hogy ez azért van; mert "őhozzájuk senki más nem méltó/senki sem/", "hozzájuk senki nem ér fel". Aki méltó lenne arra, hogy velük lakjon, őnagyságukkal, hogy "nem talált vele egyszinten(abban a barominagy magasságban ahová helyezik magukat mások felé) társat.

Vagy nemtom. Remélem, jót/jól írtam, ha nem, akkor bocsi.

2023. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!