Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől lehet? Depresszió,...

Ez mitől lehet? Depresszió, szorongás jelei? Egyedül úgy érzem nem megy már tovább.

Figyelt kérdés

Nehéz megfogalmazni, de sokszor tör rám egy rossz, furcsa érzés. Én magam úgy érzem hogy talán az egyedüllét hat rám ilyenkor és az hogy egymagam maradok a gondolataimmal, amik igen negatívok. Csak az jár a fejemben hogy mit keresek itt a munkahelyemen (mintha nem érezném magaménak, nem régóta vagyok itt, sokszor váltogattam sajnos, nem rossz a fizu, de egyedül vagyok itt is.), hogy miért nem csinálom azt amitől eddig utólag nézve boldog voltam (egyszerű kajafutár a kis városomban...), hogy miért nem vagyok a szeretteim, ismerőseim közelében (földrajzilag), hogy milyen gyorsan telik az idő, és hogy egyáltalán nem vagyok boldog.

Napközben amíg melózom általában olyan helyekre járok ahol ez elött nem voltam és ezek a helyzetek mindig szorongóvá tesznek, nem is nyitok ezek felé, csak lenyelem a szitukat. Csendes, halk vagyok ilyenkor. Azon jár a fejem hogy minél elöbb mehessek haza.

Aztán amikor hazafelé jövök akkor mintha kicsit kitisztulna az agyam, beérek a városunkba és megnyugszom, hogy talán nem is olyan rossz így, mert be vagyok jelentve, tudok félretenni havi szinten, házra gyűjtök, végre hazaérhetek a jól megszokott közegembe.

Talán ez a jól megszokott közeg (értem ez alatt a városomat), ez hiányzik, és ezt nem tudja az agyam elengedni napközben. Hiszen ide köt minden a világon, erre a pár ezer fős településre, ezen kívül minden idegen és hideg. Viszont azt is tudom hogy ha visszajönnék futárnak, tudom hogy az nem egy karrier és akkor meg azon kattognék itt egymagamban, de legalább 'itthon' lennék. Megfelelési kényszer? Nem tudom... egy kívülállónak talán normálisnak tűnik a helyzetem, de én borzasztóan egyedül tudom érezni magam. Ha ismerőssel beszélek akkor el tudom engedni magam, teljesen normálisan tudok kommunikálni, de ha egymagam maradok akkor azonnal mintha átváltana az agyam és szinte halálfélelmem van.


Elég negatív spirál ez, sajnálom hogy ilyet kell olvasnod...:) Várom észrevételeiteket, kérdéseiteket, bármit...

25 F



2023. márc. 9. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom az élet tele van kihívásokkal, és ez mindenkinek más. Valakinek egy 3000 m magas hegy megmászása, valakinek szembe nézni a hétköznapjaival. Próbáld meg felfogni egy kihívásnak az egész életét. A pozitív dolgokra koncentrálj, ne mindig azt nézd mid nincs. És hallgass a szívedre. :)

17 / L

2023. márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szorongás és elfojtások
2023. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Theoline válasza:

Szia. Szeretnék segíteni neked. Sok-sok sablon szöveg született már ,ami jobbá akarja tenni az életet pl "ne félj önmagad lenni, ne akarj megfelelni senkinek" és társai, és bár van ezekben igazság és ráció, de akkor is csak féligazságok. Nagyon nehéz a helyzeted mert ahhoz hogy változzanak ezek az érzéseid ahhoz is egy nagyon nehéz lépést kell tenned. Beszélgess önmagaddal. Kérdezz rá, hogy mi zavar X helyzetben? Mit érzek olyankor? Miért érezhetem azt amit? És válaszolgass rá. Képzeld el magadat abban a zavaró szituációbam, és kérdezd meg újra, - mi a legrosszabb dolog ami ebben a helyzetben történhet velem? Érezd át, nyugodtan sírj ha kell, és ekkor kérdezd meg azt, hogy mi változott? Meg van a tested? Tudsz még mozogni? A hangszálaid a helyükön vannak? Ver még a szíved?

Nos. A jó hír hogy igen! Minden adott ahhoz hogy tovább tudd győzködni magad hogy másnap felkellj és neki indúlj a napnak. Úgyanis a te körülményeid nem változtak. Ami változik az mindig a belső világod. Sajnos valóban ki kell békülnöd önmagaddal és tudatosítanod, hogy a te hangod is éppen olyan fontos mint másé, a te véleményed is számít, a te életed is egy élet ahol te vagy a főszereplő nem más! Sajnos azt egyből leszűrtem hogy nincs önbizalmad,..minden amit teszel az az eszed önbizalma..tudom hogy nevetséges de beláthatod hogy gyakorlatilag a megfelelési kényszer egy olyan állapot amikor a tudatos elménk TUDJA miként kell cselekedni ahhoz hogy mindenki elégedett lehessen velünk. De azt csakis te tudod hogy ez a félelmeidből táplálkozik e vagy pedig az emberundorodból. De az emberundor is jön' valahonnan. Nehéz így jó tanácsot adni ,akármennyire is szeretnék, de egy biztos. Ha leülsz magaddal és őszintén megvallod az érzéseidet, felállítod az értékrended, a határaidat, abból baj nem lehet, csak szerzel egy kis magabiztosságot.És minden problémádat félelmek okoznak , ezeket kellene megtalálnod és ha tudatosítod már az is segíteni fog hidd el. Lehet hogy évvekkel ezelött történt veled valami ami kiváltotta az idegen környezettel szemben, ezeket a negatív érzéseket, hogy csak otthon' vagy biztonságban. Bocsi hogy sokat írtam, de igazából ez nagyon kevés ahhoz képest amennyit megérdemelne a téma. Bízom benne hogy valamit segített. Hátha tudsz hasznosítani valamit belőle,akkor már megérte. :)

2023. márc. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat kedves 1. és 2. hozzászóló!

A 3. hozzászólónak pedig nagyon szépen köszönöm hogy ennyi írást képes volt 'rám' áldozni! Úgy néz ki hogy közel jársz a dolgokhoz, mert nagyon magaménak tudom érezni azt amiket írtál.

2023. márc. 13. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!