Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Realitásérzék elvesztése, mi...

Realitásérzék elvesztése, mi lehet ez? pánikbetegség?

Figyelt kérdés
Volt hogy hetekig gyötörtek a rohamok, minden olyan tünet ami a pánikbetegségre utalhatott, jelen volt. néhány napja jött elő hogy nem érzem valóságnak azt a pillanatot ami éppen zajlik, vagy amit éppen próbálnék megélni. ma reggel éreztem azt hogy a testem nem egy szilárd alak, hogy elfolyok a föld forgásának megegyező irányba, hiába ültem egyenesen, hiába szorítottam meg a kezem vagy néztem fel, magam elé, nem múlt el, csak 10-15 perccel később. elég túlgondoló és szorongó embernek mondanám magam, így 17 évesen, de a lazaságomból kifolyólag néha úgy érzem tudom kezelni. mégis megesik hogy elkap a hányinger, hogy nem kapok levegőt, vagy az hogy wcre kell mennem, van hogy nem kapok "tisztán" levegőt. mintha piszkos lenne a tér, és tűket lélegeznék be. valószínű hogy valami nem okés velem. és szeretnék változtatni ezen.

2023. márc. 13. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a külvilágot érzed furcsán megváltozottnak, az a derealizáció. Ha saját magadat érzed idegennek, az a deperszonalizáció. Ezekről sok cikk van a neten. Szorongások, depresszió, pánikbetegség is csinálnak furcsa tüneteket. És ezek általában keverednek is, szóval vannak átfedések. Mindenképpen javasolnék szakembert, vannak jó gyógyszeres, beszélgetős, és vegyes terápiák is ezekre. Kiegészítő házi módszernek, a meditálást/relaxálást és a rendszeres sportot javasolnám. Ez a kettő biztos, hogy minden mentális cuccban segíteni fog.
2023. márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek a tapasztalások, amiket leírtál, olyan bizarr elemeket tartalmaznak, amelyek esetleg a disszociációnál (derealizáció/deperszonalizáció) súlyosabb betegséget is jelezhetnek. Mondd el őket az orvosnak!
2023. márc. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19, vagyok 16 éves korom óta érzem ezt, elég keményen pánikbeteg vagyok, de közben ha minden normális, laza és teljesen átlagos a tudatom. Mikor nagyon szar, hasonlóan érzek én is, két éve nyáron két hónapon keresztül éreztem ezt, minden szünet nélkül. Most megint rosszabb az állapotom, és már felkelés után is ezt érzem, mintha a testem nem a sajátom lenne, és az események körülöttem, csak valami filmek lennének. Borzasztó érzés, nekem sokszor szédülés is társul hozzá, orvosok vizsgáltak, fizikailag minden rendben, de már én is tudom, hogy ez akkor jön elő, ha rosszabb az állapotom.. remélem hamar túl leszel rajta;)
2023. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3/3

van hogy felkelés után egyből ahogy realizálom hogy ébren vagyok, elkap a hányinger és megesik hogy el is hányom magam, bár ez ritkán szerencsére, viszont elég erősen szokott kerülgetni.


köszönöm, és sajnálom hogy téged is ez gyötör, nagyon erős vagy. <3

2023. márc. 13. 09:27
 5/5 anonim ***** válasza:
szintén, velem is ez van mostanság, nagyon szar és nagyon unom már az egészet, de korábban is kilábaltam már belőle, szóval tudom, hogy örökké nem tart.
2023. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!