Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem? 18/F

Mi történt velem? 18/F

Figyelt kérdés

Nos. Nekem nagyon nehéz gyermekkorom volt. Sőt most is elég nehéz a helyzetem.

Érettségi előtt állok. Nagyon nehéz helytállnom 0 családi háttérrel szinte. Depressziós, pánikbeteg súlyosan traumatizált vagyok. Pszichológushoz járok.

Az iskolában nincsenek barátaim. Magamra hagytak a barátok, folyamatosan zaklatott az egyik, már abbahagyta mert egy külsősnek bele kellett szólnia.... Az osztályfönőköm folyamatosan megalázott, pszichológusom szerint azért mert mögöttem nincs családi háttér, ezáltal bármit megtehetett amit akart.

Nincsen családom, anyám paranoid skizofrén, szerintem többet nem kell mondanom.. apám 2010 óta se hír se semmi.

Védelembe voltam véve, de nem akarok véleményt alkotni a magyar gyermekvédelemről.

Mostanság kollégiumot erőltetik, itteni kollégiumban lehetne maradni hétvégén, de nem akarok menni. Nagyon félek, hogy bántani fognak vagy kipcznek, ezt nem bírnám már ki.


Kérdés lényege: Rengetegszer indulatok kapnak el. Öngyilkos vagy bosszú indulatok, fájdalmak, pánikrohamok. Alig tudok gondolkodni tisztán, legszivesebben feladnám az egész életemet, vagy az egész iskolát. (Hiszem azt, hogy suli után jobb lesz, nyári szünetben tudtam koncentrálni magamra, de mióta suli van csak a magánnyal és az utálattal szembesülök) Rengeteget sírok, örjöngön nagyon fájnak a traumák, nem tudok tiszta tudatban élni.



2023. márc. 9. 22:20
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Igazából tudom, a kérdés helyesen, hogy mit tegyek, mi a bajom...
2023. márc. 9. 22:20
 2/19 anonim válasza:
76%
Gondolom azzal nem mondok újat hogy ennek az oka a borzalmas életed. Szerintem járj minél gyakrabban pszihológushoz és érettségizt le. Találj valami munkát/egyetemet ahová menni akarsz. Keress más közösségeket, barátokat, barátnőt. Próbálj elszakadni az eddigi életedtől.
2023. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezen vagyok, de nagyon nehéz. :(
2023. márc. 9. 22:50
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Ez nehéz téma, nagyon sajnálom hogy ebben a helyzetben vagy, szerintem ezt senki sem érdemelné. Az jó, ha pszichológushoz jársz, akkor már megtetted az első lépést a gyógyulás felé. Én a helyedben a kollégiumon elgondolkodnék, hiszen ott valószínűleg jobb nevelést fogsz kapni, mint otthon, plusz kevésbé is fog érinteni az a stressz amit az otthoni légkör okoz. A környezetváltozas szerintem nagyon jót tud tenni.

Amit tudok tanácsolni, bár még soha nem voltam depressziós, de ha rossz kedvem van, akkor ez felvidít:

-naplóírás- levezetheted a feszültséget, kiírhatod magadból a gondjaidat, félelmeidet. Akár utána ezt meg is semmisítheted, pl ha elégeted.

-művészet- lehet hogy klisé, de tényleg segít, szintén stressz levezetés, valamint önkifejezés is. Nem számít ha nem vagy egy művészlélek, vagy nem vagy annyira jó benne, de például nekem segít a rajzolás, vagy a festés is.

-környezetváltozás, dekoráció- mint már fentebb említettem a környezetváltozás jót tud tenni. Tedd színesebbé a szobád és díszítsd ki, vagy menj sétálni, most úgyis olyan szép az idő.

-olvasás, film/sorozatnézés- igazából elvonja a figyelmed a dolgokról, esetleg megnevettethet.

-célok kitűzése - ez szerintem a legfontosabb. Kezd kicsi célokkal, pl: ez a dolgozatom négyesnél jobb lesz, vagy ma háromszor mosolyogni fogok. Ma nem fogok sírni. Válassz egy példaképet.

-dolgozás, pénz keresés - igazából ez az előzőhöz tartozik. Dolgozz a jövődön, tegyél meg mindent hogy jobb legyen! Kezdj el gyűjteni egyetemre, vagy lakásra, vagy amire csak vágysz.

-pozitív világszemlélet- tudom, sokszor nehéz, főleg ha az ember depressziós, de egy próbát megér. Minden nap mondj minimum 4 jó dolgot ami veled történt. Pl; Örülök hogy van fedél a fejem alatt, vagy hogy; ma a kedvenc ételemet ehettem.

-önismeret, szeresd önmagad - szerintem az egyik legnehezebb dolog a földön. Próbáld megismerni önmagad, olvass ezzel kapcsolatos könyveket, nézz filmeket, vagy kérj tanácsot a pszichológusodtól. Figyelj oda magadra, a testi és mentális egészségedre is. Minden nap tisztálkodj, öltözz olyan ruhákba, amik kényelmesek és boldoggá tesznek.

-maximum- hozd ki mindenből a maximumot, próbálj jól teljesíteni. Menj futni, vagy edzeni, vagy csinálj valamit amiben jó vagy. Tölts el minden napot úgy, hogy a végén azt mondhasd; Ma igen is, mindent megtettem ahhoz hogy jobb legyen az életem.


És ne felejtsd el, te egy nagyon értékes ember vagy, és megérdemled a boldogságot. Őszintén remélem hogy jobban leszel! Remélem hogy tudtam segíteni! Sok szerencsét! :)

2023. márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez segített:) Nekem is vannak olyan dolgok amik segítenek, egy jó zene vagy utazás, de míg suliba vagyok sérülök
2023. márc. 9. 23:20
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Az is lehet, hogy pont hogy jó szobatársakat fognál ki, és jobb lenne a kollegiumban. Egyáltalán, hogy fölajanlották ezt neked, az már azt mutatja, hogy törődnek veled, féltenek téged. Ha most fogsz érettségizni, akkor már csak majusig kell bejárnod, utána már csak vizsgáznod kell bejárni. Ha ezután elmész dolgozni, onnantól mar szabadabb vagy, mert munkahelyet könnyebb váltani, mint iskolát.
2023. márc. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
53%
Amit a második válaszban írtam hogy új közösség arra a kollégium meg tud felelni.
2023. márc. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
4%
Miért jársz akkor suliba ha ott tönkretesznek? Az érettségi csak akkor fontos ha tovább akarsz tanulni.Simán felvesznek anélkül is rengeteg helyre dolgozni. Az én lányom 17 évesen abbahegyta a sulit mert nem birta a közeget
2023. márc. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%
Ne beszéld már le az érettsegiről 2 hónappal a cél előtt.
2023. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ez a két hónap is soknak tűnik, engem is zaklattak meg megaláztak régen. Gusztustalanok az emberek. Nem baj ne add fel, el tudsz utána menni a közegből...


Egyébként én így több mint 10 év távlatából se nagyon találom a helyem közösségekben. Van hogy kerülöm az embereket, vagy nagyon nagy fenntartással kezelem őket mert még mindig nem hevertem ki a sulis xart

2023. márc. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!