Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki szegényként nő fel...

Ha valaki szegényként nő fel akkor beleég az a tudat, hogy sosincs elég pénze? (lent)

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy gyerekként állandóan az volt az alaphelyzet, hogy ha akartam valamit nem tudtam magamnak megengedni. Nem volt elég pénzünk.


Azóta bőven van, de még mindig ugyanúgy félek attól, hogy magarmra költsek pénzt. Vagy hogy megvegyek olyan dolgokat amik nem létszükségleti cikkek. Nagyon fukar vagyok.


Ilyenkor a személyiség berögzül ilyennek egy életen át?

Próbálok rajta változtatni, moderált eredményekkel.



2023. márc. 14. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a gyermekkori hatások, így ez ia, erős személyiségformáló erővel bírnak, ig, hogy egyértelmű, hogy az az időszak most jelentős szerepet vállal a jelen viyelkedésedben.
2023. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben jártam. Gyerekként nem voltunk szegények (gazdagok se) viszont maximálisan spórolós családban nőttem fel. Mindig mindenből a leg olcsóbbat, stb. Felnőttként, úgy 30 éves koromra sikerült eljutnom, hogy bűntudat nélkül merjek magamra költeni. (Pszichológushoz nem jártam) Valamilyen szinten azért most is bennem van a spórolás, de csak észszerű határok között.
2023. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Nem ég be semmi, hanem spórolósabban, takarékosabban osztja be a pénzt, mert tapasztalta, hogy milyen, amikor nincs. Ez inkább erény.
2023. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Testvérem így járt, mint te. Háromszor annyit keres, mint én, mégsem képes élvezni. Szerintem ehhez már kellene pszichológiai segítség.


Én ugyanabban a szegénységben nőttem fel, mint ő. Szeretek magamra költeni, élvezem hogy van, másokkal is nagyvonalú vagyok, főként azokkal akiknek nincs. Mert pontosan tudom milyen jól tud esni egy apróság is olyankor.

Egyszerű gyári munkás vagyok, nem vagyok se gazdag, se szegény, mégis jól élek. Merek jól élni, mert ha anno abban a nagy szegénységben mindent megoldottam, akkor ha újra megtörténik velem, akkor is túlélem és kimászok belőle.

De mit ér az élet, ha nem mérjük élvezni?

2023. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!