Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magabiztos emberek! Hogyan...

Magabiztos emberek! Hogyan viselitek el, hogy az emberek tudat alatt irigylik a magabiztosságotokat, ezért folyamatosan játszmáznak, piszkálnak, bántanak?

Figyelt kérdés

Az átlagnál sokkal magabiztosabb és asszertívebb vagyok. Ez a munkahelyen és kapcsolatépítéskor szinte mindig kiveri a biztosítékot. Azon kapom magam, hogy az emberek megpróbálnak leuralni, lekicsinyíteni, manipulálni, még akkor is, ha teljesen kedves és normális vagyok velük. Ez már éve óta így van, gondolom a kisugárzásom bekapcsol náluk valamilyen gombot, ami miatt szembesülnek az önbizalomhiányukkal. Engem nem érdekelnek a felesleges drámák, az érzelmi játszmák, ezért nem is megyek bele ezekbe, de attól még idegesít a viselkedésük.

Ma egy látszólag kedves emberrel kellett együtt dolgoznom kettesben, az elején nem is volt semmi baj, semmi személyesről nem beszéltünk, kizárólag a munkáról, mégis passzív agresszív lett a végén.

A főnökömmel szerencsére jó a kapcsolatunk, a többiekkel viszont az esetek többségében mindig ez van, és nemcsak a munkahelyen. Egy ideig bírtam, de most már teljesen tanácstalan vagyok.


2022. szept. 6. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg ugynevezett "krva idegesítő okoskodó gyökér" lehetsz.

Nekem vannak/voltak ilyen kollégáim, iszonyat agyelszívás velük dolgozni, vagy csak a közelükben lenni és hallgatni ahogy máshoz pofáznak megállás nélkül

2022. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan leszarom mások vergődését, és a saját dolgaimmal foglalkozok. Ez a nagy titkom. Vmelyik híres ókori filozófustól kérdezték:

- Nem zavar amikor a hátad mögött pletykálnak rólad?

- Egyáltalán nem. Sőt, ha nem vagyok ott, akár meg is verhetnek! :)

Igazi bölcs volt az öreg, talán Arisztotelész.

2022. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1: ismerem én is ezt a típust. És valóban idegesítő. Én nem szólok bele a másik dolgába, hanem magabiztos vagyok a sajátomban. És ezt a munkám vissza is tükrözi.
2022. szept. 6. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!