Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra/izgulásra gyógyszer?

Szorongásra/izgulásra gyógyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves fiú vagyok. Röviden írom le a dolgokat.

Rengeteget szorongok, sokszor magányosnak érzem magam, de most nem ez a lényeg.

Kiskorom óta van ez. Sosem tudtam igazán önmagam lenni, mert mindig az érdekelt, hogy mások mit gondolnak, azt éreztem- mai napig is-, hogy nevetnek, figyelnek az emberek. Viszont szinte már paradox módon nagyon szeretek színészkedni, verset mondani/ írni.

Szavalóversenyem lesz most és áprilisban lesz egy előadásunk a színikörrel, ahova járok.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyógyszer az, amit nem kell rendszeresen szednem, csak akkor amikor közönség előtt kell kiálljak, viszont tényleg hat? Alprazolamot írt fel az orvos, de az semmit nem használt.


Előre is köszönöm!



2023. márc. 14. 13:58
1 2
 11/12 Szabó.Jani ***** válasza:
0%

Szia! A Magne B6 Álomnak van egy enyhébb, nyugtató, szorongásoldó változata.

Gyógynövény alapú, de az altató változat nagyon hatásos, gondolom a nyugtató is.

Kérdezd meg a patikust, biztosan segít!

2023. márc. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

9


A béta blokkolók a fizikai szorongást csökkentik, nem a szellemit.


Igaz lehet olyan eset amikor a fizikaitól van a szellemi szorongás, de amikor valaki vagdossa magát a múltja miatt mert a PTSD emlékek állandóan gyötrik, ott már nem hiszem, és bizonyos mg felett a légzést is lassítja a metoprolol ami kíméletesebb mint a propanolol.


Az előbbi csak a kardiovascularis rendszerre hat, míg a propanolol már több mindenre, pl a központi idegrendszerre (agyra) is hat ami az egyik érme oldalán jól jön a másik oldalán meg nem mert több mellékhatást okoz(hat) pl hízás, fáradtság, dekoncentráltság.

2023. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!