Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes ilyesmi problémával...

Érdemes ilyesmi problémával egyáltalán bárkihez fordulni?

Figyelt kérdés
Röviden igazából hogy a legképtelenebb dolgokra is odafigyelek miközben emberek közt vagyok minden esetben. Példán keresztül valamelyik nap a buszon ült velem szembe egy lány, és meg szerettem volna igazítani a hajamat, de nem akartak mivel féltem hogy azt hiszi miatta igazítottam meg (hozzátartozik hogy okádéknak tartom magam de nem ez a lényege). És utólag ez teljesen irreális de abban a helyzetben legalább 10 percig ezen kattogtam, miközben idegesített a hajam. És igazából ez zajlik a nap szociális szakaszában javarészt. Néz e valaki, ki néz, mit gondol vajon és ilyenek. Sokszor legszívesebben csak úgy eltűnnék néha hogy senki ne lásson. Étteremben velem egykorú lányok ültek mellettünk, elkezdtem izzadni, ideges voltam, impulzív, vert a szívem. Egyébként nem feltétlenül kötődik a lányokhoz, de esetükben fokozottan előjönnek rajtam ezek. Viszont amint hazaérek és egyedül vagyok otthon, iszonyat felszabadult leszek hirtelen, mintha kiszálltak volna valami dobozból vagy nem is tudom. Sokáig normálisnak tartottam de mostanába egyre inkább átstövi a napjaimat, hogy azon kattogok hogy vajon mindenkinek megfelelek e, hogy vajon mit gondolnak. Nem tudom mennyire érthető, tényleg igyekeztem átadni az érzést amit érzek ezekben a helyzetekben. Sok éve velem van ez, egyre kevésbé érzem hogy magától megoldódik.
2023. márc. 15. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes. Pszichológus tud segíteni, elég erősen szorongasz, talán szociális fóbiád is van. Önbizalomhiány stb. Ezekkel mind mind foedulhatsz pszichológushoz :)
2023. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy érdemes foglalkozni ezzel a problémával, ugyanígy vagyok. Már a gondolatától is ha emberek közé kell mennem. Biztonságos közeget kell teremteni, egy személyt keresni akiben megbízol és neki elmondani, megbeszélni tanácsot tud adni,hogyan kerekedj felül ezen a nehézségen, amivel nem vagy egyedül.
2023. márc. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen módon tudna akár segíteni? Vagyis hogy tudna érdemben javítani bármit is? Nehéz számomra elképzelni ezt.
2023. márc. 28. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Segít kibogozni, honnan indulnak, mitől alakultak ki ezek a gondolatok és az ezzel járó érzések benned, utána együtt átbeszélitek, mennyi a gondolataid valóságalapja (vagy mennyire igaz azon személyek véleménye akik ezt elhitették veled), aztán segít olyan gondolatokat, mondatokat találnod amitől könnyebb lesz az életed. De ezt nem úgy, hogy beléd beszéli, hanem úgy, hogy te magad olyan leszel, mint akit kicseréltek. Egy jobban élő verzióra.
2023. márc. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kell elképzelni ,csak belevágni, túl sok agyalás helyett. Ez a dolga.

Van könyv is: A szorongás feloldása pl. Ursus libris kiadónál.

2023. márc. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szokás lehet ilyenkor hogy bármiféle gyógyszert felírnak? Ahogy olvasgattam sokszor csak bemondásra adnak, vagyis nem különösebben törődnek ezzel. Én meg ha lehet mellőzném ezeket, nem sok jót írtak ezekről.
2023. márc. 29. 17:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszer a vészhelyzetben kell, ha mondjuk nagy az esélye, hogy kiugrassz az ablakon. Itt valami terápia lesz csak, gyakorlatok, beszélgetés.
2023. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

sajnos ezzel nem vagy egyedül én is bestresszelek simán. és általában akkor szoktam magamnak bebeszélni dolgokat mikor észreveszek magamon valami pozitív dolgot és valamiért utána azon kezdek pörögni kattogni hogy uram isten ,mindezt úgy mintha ez rossz lenne számomra.. egyszerűen nem értem a pszichológiámat. és van hogy például elkezdek figyelni a légzésemre és simán van hogy annyira ráparázpok hogy légszomjam alakul ki .de olyan is volt hogy mivel edzek ugye eres a kezem karom és megemlítettték hogy milyen brutálul néz ki . na én erre ráparáztam és napokig ez ment a fejemben de úgy mintha ez rossz lenne.közben tudtam hogy jó és eskü hogy folyamatosan ezen stresszeltem napokig magam visszahúzodott az erem.olyan volt mintha nem lenne vérnyomásom ..mjad kb 2 hét küzdelem után figyelmenkívül tudtam hagyni .de van még ezer annyi ilyen hülyeségem és azt kell mondjam hogy egyre nehezebb viselnem.

amúgy hasonló dologgal küzdhetsz mint én . én még emellé amit leírtál zavart is szoktam lenni . amúg ynem diagnózist akarok felállítani neked de nézz után a szociális szorongásos zavarnak .asszem ez a bajod összefoglaló néven és az enyém is

2023. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tanulságos volt elolvasni A gyermeki elme című könyvet, mert jól bemutatja, hogy az agyunk több, némileg saját önállósággal is rendelkező részből áll, ehhez hasonló Korb: Felfelé a lejtőn című könyve is, de az a depresszión keresztül tárgyalja az agy részeit. Nekem azért volt ez tanulságos, mert felfogtam, hogy amikor valamit őszintén gondolok/érzek, az attól még lehet valamelyik kevésbé tudatos agyterületem "véleménye"... nekem ez segített kicsit. 50f
2023. márc. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8/ Könnyen meglehet, igazából csak a tárgya a szorongásnak/idegeskedésnek változik. Egyébként tisztában vagyok vele teljes mértékben, de semmilyen jártasságom nincsen ezentúl a szakmában így nem is akarok esetleg alaptalan diagnózisokkal dobálózni.
2023. márc. 30. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!