Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek ha egy barátom...

Mit tehetek ha egy barátom depressziós?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki szemlátomást depressziós. Eléggé aggódom érte, de nem tudom hogyan segíthetnék neki. Ő is tudja magáról hogy baj van, de pszichológushoz nem akar menni, mert idézem: "minek". Most próbálom többet keresni, programokat szervezni vele, de nem könnyű kimozdítani. Csak pár éve ismerjük egymást és már felnőttek (középkorúak) vagyunk, így nem igazán folytunk már bele egymás baráti társaságába, ezért nincs is kivel mondjuk összefogni hogy segítsünk... Mit tehetnék érte? Nem akarom tétlenül nézni, hogy esetleg kárt okoz magában....

2023. márc. 17. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Hmm.. Mindig ilyen volt vagy valami tortent es ilyen lett?


Csak azert mert rossz kedvu nem feltetlenul depresszios. Parosul massal? Alkohol, barmi mas fuggoseg?

2023. márc. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az utóbbi hónapokban lett ilyen, de már elég tartós. És tényleg elég mélyen van, nagyon ijesztő gondolatai vannak, nem csak úgy szomorkodik, ez annál sokkal több.

Dohányzik. Szokott inni, de az alkoholistától nagyon messze van.

2023. márc. 17. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenkép pszichológushoz, pszichiáterhez kéne fordulni. A magam példáját hoznám fel. Egyik hónapban boldog voltam, másikban meg kifakadtam barátomnak, hogy felvagdosom az ereim és már csak pár apróságot kell dlintéznem és megteszem. Hosszasan beszélgettünk. Utána bevitt az orvoshoz, onnan a pszichiátriáta. Be is zártak mert az orvosok látták, hogy ez nem tréfa. Napokon mult, hogy nem lettem öngyilkos.
2023. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én nem tudom őt kényszeríteni hogy pszichológushoz menjen.
2023. márc. 17. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyit tehetsz vele, hogy beszélsz vele és fentartod ennek a lehetőségét. Ha ő nem akar válltoztatni, akkor nem tehetsz semmit. Anyit tehetsz, hogy érezteted vele, hogy ott vagy és ha segítségre van szüksége, rád számíthat.
2023. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt csinálom most, de jó lenne többet tenni érte. :(
2023. márc. 17. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Többet sajnos nem tehetsz. Ez a nehéz a barátságban.
2023. márc. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!