Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha néha 0,75 miligram frontint...

Ha néha 0,75 miligram frontint veszek be abból lehet bajom?

Figyelt kérdés
Napi 2x1 van előírva. Összesen napi 0,5 miligram és mellette a mirzaten antidepreszáns. Ez sokszor elég, de néha ígyis szomorkodok és elgondolkodok az önvagdosás lehetőségén is. Ha ilyenkor veszek be egy plusz frontint az lehet gond?
2023. márc. 18. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Kezel(tet)ned kell a problémát pszichológussal. Nem elég a gyógyszer, mert rászoksz és egyre kevesebb lesz a hatása, egyre többet kell makd bevenned. Kezdd el a terápiát pszichológussal, mert a gyógyszer nem elég, az csak tüneti kezelés, de a problémák nem oldódnak meg/fel.
2023. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem lesz ebből nagy gond. Marokszámra ne vegyél be inkább. Nagy bajod attól se lenne vélhetően, de lehet, hogy kórházba jutsz, kimossák a gyomrod, netán bepelenkáznak pár napig, vagy zartosztályba dugnak. Inkább beszéld ki a dolgokat valakivel, igyekezz elterelni a gondolataid segítséggel. Esetleg jelentkezz a Thalassa-házba, tud segíteni.
2023. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hetente beszélek pszichológussal, de néha olyan kevésnek tűnik, hogy kellene egy kis plusz segítség.
2023. márc. 18. 20:09
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Mondom én, Thalassa-ház.
2023. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az mi? Valami diliház?
2023. márc. 18. 20:15
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Annál azért jobb. Terápiás központ. De nem ismerem annyira. Talán 4-es jobban tudja.
2023. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Úgy hiszem jobb mint az a hely, ahová mentővel viszik azokat, akik begyógyszerezik magukat.Mellesleg a hozzáállásodon lenne mit csiszolni.A te életed.
2023. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Thalassa ház felejtős. Többször próbáltam már bekerülni (elég komoly pszichés problémákkal), de mindig elutasítottak. Kérdem én: ha csak azokkal az esetekkel hajlandóak foglalkozni, amik számukra még "vállalhatóak", akkor milyen egészségügyi intézmény lehet?! Azokat meg, akiknek valóban életmentő lenne a segítség, elküldik! Komolytalan az egész, gondolom az ellátás színvonala is. Mint sok más helyen, itt is a profit az elsődleges a tényleges segítségnyújtás helyett.
2023. márc. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bekerülnie sehova. A gyogyszer mellett terápiát kell csinálni egy pszichológussal. Úgy értem igazi pszichológussal, aki segít feltárni a probléma gyökereit és közben a beteg képessé válik annak megoldására. Ha erre egy pszichológus egyáltalán nem képes, akkor az menjen el dolgozni olyan helyre, ahol nem emberekkel kell foglalkozni, mert nem alkalmas rá. A kérdezőnwk egy támogató szakember kell, mert a gyógyszer SOHA semmire nem megoldás. Segítheti a pszichoterápiát, támogathatja, lehetővé teheti a könnyebb kommunikációt (ha épp nem nehezíti azt), de nem-old-meg-semmit. Jó reggelt.
2023. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es. Igazad van. A gyógyszer sokat segített abban, hogy beszélni tudjak róla. Előtte csak rá gondoltam és hisztérikusan sírtam. Nem tudtam volna mondani egy szót se. Viszont a gyógyszer csak könyíti a kezelést. Sokszor az ad csak erőt ahoz, hogy ne tegyek kárt magamban, hogy tudom, hogy vár egy szakember (aki amúgy nagyon szimpatikus, megértő és sokat segít). Ma is feljöttek az emlékek és a miértek
2023. márc. 19. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!