Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril esetében, ha elkezdem...

Rivotril esetében, ha elkezdem szedni 0,5 körül, és fokozatosan emelem (altató hatása miatt is szedem) akkor gyakorlatilag az igényelt emeléssel az a mondjuk 1,5 miligram 1-2 hét múlva már teljesen ugyanazt a hatást fogja elérni mint az elején a 0,5?

Figyelt kérdés
Azaz igazából kábultabb sem leszek tőle meg semmi, csak a nagyobb mennyiség jelenti ugyanazt mint elsőre a kevesebb? És frontinnál hogy van ez?
2011. jún. 3. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ok nélkül ne emeld.Akkor emeld ha úgy érzed nem elég.Viszont ne mondd hogy egy 0.5 milis Rivotril nem altat el.Ha tényleg nem altat el akkor vegyél be még egyet esetleg.De ezek nem olyan szerek hogy csak úgy emeld az adagot kedved szerint.Az orvosoddal is beszéld meg előtte.
2011. jún. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kb 4-5 nap után már nem érzem semmilyen hatásást az aktuális adagnak... de nem ez a kérdésem, hanem hogy a szükségesen nagyobb adagnak(azaz amit én annyinak érzek mint az első, 0,5-öst) mindenben ugyanaz lesz a hatása, nem lesz sokkal károsabb vagy bódítóbb?
2011. jún. 3. 00:51
 3/8 anonim ***** válasza:

A benzodiazepinek (mint a Xanax,Rivotril,Frontin-mind egy hatóanyag) nagyon gyorsan és könnyen függőséget alakítanak ki,épp az általad leírt módon.Hamar hozzájuk szokik a szervezet,és azt érzi aki szedi,hogy egyre nagyobb és nagyobb adagra van szüksége ugyanakkora hatás eléréséhez(mint a drogoknál).Ezért veszélyesek ezek a szerek,eleinte nagyon hatékonyak,hamar megnyugszik,elálmosodik tőlük az ember,aztán ahogy megszokja a szervezet őket,a legtöbb ember automatikusan emelni kezdi az adagot ("még egy fél szem nem árthat"-elgondolásból).Csakhogy ez gyorsan fizikai és pszichés függőséghez is vezet,amelyet utána nehéz leküzdeni, megvonásuk a stressz felerősödését, remegést, hirtelen megvonásuk izomgörcsöket is okozhat.Hosszú távú nagy adagban történő (2-3mg) szedésük pedig kimutatottan memóriaromláshoz, a szellemi képességek csökkenéséhez vezet.


Vagyis azt tanácsolom,ne emeld az adagot,ha nem muszáj,és ha emeled is,csakis orvos felügyeletével,és átmenetileg,rövid időre.


"Egy benzodiazepin-függő"(25/N)

2011. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, a lentebb írt kérdésedre: "a szükségesen nagyobb adagnak(azaz amit én annyinak érzek mint az első, 0,5-öst) mindenben ugyanaz lesz a hatása, nem lesz sokkal károsabb vagy bódítóbb?" válaszolva:


Kb. pár napig, vagy max 1-2 hétig fogod erősebbnek érezni a hatást,utána hozzászoksz a nagyobb adaghoz,és még többet kell majd szedned,hogy ugyanazt a hatást elérd.


Adok egy tanácsot: Azt a 0.5mg-ot,amit most szedsz, este éhgyomorra vedd be,vagyis előtte se egyél már sokat (legjobb ha semmit nem eszel előtte pár óráig),és utána se.Így hamarabb felszívódik,és erősebbnek érzed a hatást.Én ezt csinálom,hogy ne kelljen tovább emelnem az adagot.

2011. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt tudom(amúgy én napi 6 miliről jöttem le anno, csak úgy, egyik napról a másikra...)


A kérdésem az hogy a kezdeti 0.5 mili kb ugyanannyira tompít mint a későbbi, érzett hatásilag a régi 0,5 milinek megfelelő, mondjuk 2-es adag? vagy csak érzetre ugyanaz?

2011. jún. 4. 14:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az éhgyomros tanácsot és bocs a felesleges választ, nem láttam még az előző írásod. Megpróbálom.
2011. jún. 4. 14:11
 7/8 homo ludensz ***** válasza:
Nem tudom elképzelni,hogy én önként a hangulatomtól vezérelve variáljak a dózissal. Kezdettől ami már nem mostanában volt napi 1x0,5 ös tablettával kezdtem és most is annál tartok a Rivotrillal természetesen.Lehet hogy nem voltam olyan igazi krízis helyzetben és ezért eszembe sem jutott. Közben meghaltak a drága szüleim meg voltam vagy 3x kórházban,szóval adódtak dolgok,néha én is padlón vagyok de nem tartom jó ötletnek a dózis emelését.
2011. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én Xanax-ot szedtem 0,25-öst két évig. Nem nagy adag, de azt vettem észre, hogy iszonyú feledékeny lettem, és ez nagyon ijesztő volt.

Nagy nehezen sikerült abbahagynom, és azt hittem, hogy ettől elmúlik a feledékenység, de sajnos nem így történt. További romlás nem következett be ugyan, de sajnos nem múlt el.

Azt javaslom, hogy inkább szokj le a gyógyszerről és ne az adag növelésén gondolkodj.

Nekem úgy sikerült leszoknom, hogy egy egészen kicsi morzsával csökkentettem az adagot, és amikor három nap múlva hozzászoktam a kisebb adaghoz (elmúltak az elvonási tünetek) akkor újabb morzsát levettem. Kb. 2 hónapig tartott amíg ilyen módszerrel elfogyott a tabletta.

Nehéz volt, de most már olyan, mint régen, újra tabletta nélkül alszom és jól vagyok, kivéve a feledékenységet.

2011. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!