Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az már kényszeres vásárlás ha...

Az már kényszeres vásárlás ha havi 40-60 ezret ruhákra, kiegészítőkre, hasznos holmikra, itthoni kütyükre, sminkre költök?

Figyelt kérdés

Van néha közte szükséglet is, de sokszor csak azért veszek meg valamit, mert szép, vagy mert úgy érzem, hogy majd még hasznát veszem. A ruhákat mondjuk amúgy is imádom variálni, kombinálni, csinosnak lenni.

Szerencsére megtehetem, de ennek úgy kétharmada nem lenne szükséglet, gyűjthetném is azt a pénzt, vagy valami. De ezek a kis cuccok, meg ruhák boldoggá tesznek. Van más örömforrásom is, és emellett tudok gyűjteni is, csak kevesebbet. Mit gondoltok?

26/nő


2023. márc. 19. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nehéz meghatározni, hogy mi számít kényszeresnek.

Minden ember más. Engem a ruhavásárlás ritkán tesz boldoggá, sminket meg nem használok, így ezekre havi 60 ezret költeni hülyeségnek tartok.

Viszont én meg nagyon szeretek utazni, arra költök relatíve sok pénzt, más meg azt látha hülyeségnek vagy felesleges pénzköltésnek.

Ha megteheted és nem esel túlzásba (mondjuk van normális megtakarításod), akkor tök mindegy, más mit gondol.

2023. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nem az. én is ugyanezt csinálom :d 23n
2023. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eléggé. De a te pénzed, remélem nem kerülnek a szemétbe ezek a dolgok, miután megunod őket.
2023. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:
Hogy valami kényszeres-e, miközben élvezed is, az csak akkor derül ki könnyen, ha nem csinálod. (Még az alkoholista sem érzi a kényszert, amíg nem próbál változtatni az ivási szokásain.) A legegyszerűbb, ha kihagysz egy hónapot, és figyeled az érzéseidet.
2023. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is menekülök ilyesmibe, addig ad valamilyen szintű jókedvet, "boldogságot", amíg megvásárolok valamit, aztán mikor kipróbálom, megunom, visszazuhanok és el akarom adni hogy másikat vehessek.


Ez gond.

2023. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!