Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek egyedül kimenni a...

Nem merek egyedül kimenni a házból, segítség?

Figyelt kérdés

Félek ha mennem kell valahova, mert attól félek, hogy rosszul leszek a sok ember között. Például leesik a vérnyomásom és elájulok, attól is félek, hogy hányni fogok vagy az idegességtől furcsán viselkedek.

Folyamatosan ezek jutnak eszembe ha ki kell menni, nem tudom elterelni róluk a gondolataimat. És akkor attól félek, hogy azért leszek rosszul, mert túl sokat gondolok a rosszullétre.

Régen is sokat stresszeltem de tudtam menni mindenhova, tömegközlekedéssel, sőt szerettem is menni, nem szerettem sokáig otthon ülni. Most meg már se kedvem se motivációm nincs, hogy menjek meg tudom, hogy úgyis rosszul leszek. Gyógyszert kaptam, hangulatjavítót de nem segít.

Nem tudom, mit tegyek?



2023. márc. 19. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy valóban bekövetkezik az, hogy elájulsz. Mert hát ezt gondolod a legrosszabb esetnek, igaz?


Na és akkor mi van? Mi fog történni? Mi olyan nagy katasztrófa van ebben? Ott vagy sok ember között, akik tudnak segíteni, tudnak mentőt hívni, talán éppen egy egészségügyi szakember is lesz ott. Bevisznek a kórházba, kivizsgálnak, ha teljesen egyértelmű hogy pszichés problémád van akkor pedig majd változtatnak a gyógyszerelésen és majd kapsz olyat ami segít.


Feltételezem nem szeretnéd az életed hátralévő részét félelemben leélni, így hát a félelmek ellenére is menj emberek közé, a legkatasztrofálisabbnak megítélt szituáció sem olyan katasztrofális mint amilyennek te gondolod.

2023. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom azt feltételezni, hogy az emberek segíteni fognak, inkább azt, hogy azt gondolják ez biztos valami drogos és elítélnek, lefényképeznek, rosszabb esetben elveszik a pénztárcámat stb.
2023. márc. 19. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2


Szóval ha mondjuk valaki melletted az Aldiban odahányna melletted, drogosnak hinnéd, azonnal elővennéd a telefonodat és videóznál és tennéd fel Facebookra? Vagy kifosztanád rögtön?


Mert ha erre az a válaszod, hogy nem, akkor biztosíthatlak róla, hogy az emberek 90%-a szintén nem tenne ilyet.

2023. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress online pszichoterápiát.
2023. márc. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Tegyük fel, hogy valóban bekövetkezik az, hogy elájulsz. Akkor legalább emberek között vagy, és lesz, aki segít rajtad.
2023. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!