Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől szúrhat a szívem néha?

Mitől szúrhat a szívem néha?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Nagyjából 1 éve kezdett el szúrni a szívem.Nem minden nap szúr, van hogy hónapokig semmi..Lassan a 18.élet évemet töltöm be, 62 kg ,lány.5 éve küzdök pánikbetegséggel, utóbbi időben napiszinten van pánikrohamom. (beképzelem a szívinfarktust).

Sportolok mindennap (lovagolok) illetve ez mellett hetente 3-4x sétálok a kutyámmal.Múltkor időjárás változás végett a szívem kb 3 órán át szúrt, azóta eltelt 2 hét, ma újból néha néha beleszur a szívembe.Menstruáció előtt is szokott szúrni a szívem!A héten kérek EKG-ra időpontot.Szerintetek pszichés okok állhatnak a háttérben vagy pedig szívbetegség?Esetleg valakivel volt/van hasonló dolog?Megnyugtatna ha nem én lennék egyedül😅Válaszokat köszönöm előre is.!



2023. márc. 20. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan 19 vagyok. Nekem is szoktak ilyen tüneteim lenni, egészen már szerintem 13 éves koromtól fogva. Ilyenkor nagyon be pánikolok, mert néha olyan intenzíven feszít/fáj, hogy azt hiszem ott döglök meg. Voltam EKG-n semmilyen eltérést nem találtak. A stessz okozhatja, bár én hellt is szoktam fogyasztani, és dohányzok is. Várd ki az EKG-t ott mindenre fény derül.
2023. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oooh értem.Én tavaly ittam hellt és utána szúrt a szívem..azóta nem merem inni.Cigizni nem cigizek.Viszont megnyugtató hogy nem csak velem van ez!Reméljük nekem sem fognak semmit találni EKG-n
2023. márc. 20. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizony lehet szívinfarktus előjele is. De egy ismerősöm aki szívbeteg volt, s aki már sajnos nem él, ő is többször mondta, hogy szúr a szíve. De ő tudta is magáról, hogy szívbeteg, ami 16 évesen véletlenszerűen derült ki nála. 22 évesen hirtelen szívmegállásban halt meg. Egyszer csak összeesett a parkban. A tesója szerint, többször próbálták újraéleszteni.

Az egyszerű EKG nem biztos, hogy kimutatja, érdemes lenne terheléses vagy 24 órás EKG-t csináltatnod. Utána egy szívultrahang, nyugalmi és terheléses. Ajánlott kardió CT is.

Meg az sem mindegy milyen orvos csinálja, lehet csak egy nagyon kis vonal eltérés jelzi az EKG görbén, amit nem biztos hogy minden orvos észrevesz. Érdemes több orvossal megcsináltatni ezeket a vizsgálatokat.

2023. márc. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nálad "simán" lehet pszichés. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem fognak szívbetegséget találni. Ha hosszú ideig fennáll a pszichés terhelés megoldatlansága, akkor testi elváltozást idézhet elő. Ezt hívják pszichoszomatikus betegségnek.


Persze lehet alapvetően genetikai/szervi elváltozás is, akkor a pszichés tüneteket a testi problémák is indukálhatják, a rossz pszihés állapot pedig mégrosszabbá teszi a testi elváltozást.


Vannak szellemi tradiciók, amik azt mondják, hogy ha beteg testbe születsz, abban is van felelősséged (tehetsz róla) (mostani személyiségeden túlmutató karma). Ezt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom.


Jó hosszan leírtam neked, hogy fogalmam sincs.


Jófej állatokkal való kapcsolattartás (ló, kutya) elvileg enyhitheti a tüneteket.

2023. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pl. jelentéktelen billentyűzavar, mitralis prolapsus.
2023. márc. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5


Jól van állíts már fel neki diagnózist, há me értő hozzája! Itt a gyakorin mindenki IS orvos.

2023. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!