Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik a boldogság és nyugodt...

Létezik a boldogság és nyugodtság egyszerre?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem igazából hogy egy ember mindig arra fókuszál e ami éppen történik körülötte, hogy nem álmodozik- e vagy nem nosztalgiázik. Nálam nagyon erősen jelen volt a nosztalgia érzése mindig és disszociálódtam sokszor. Pl. disszaciálódtam amikor szorongásom volt de most nyugodtnak érzem magam, mégis úgy érzem disszociálódtam. És mintha mindig boldogabb lennék az átlagnál, mintha egy köd lenne az agyamon vagy valami. Számomra elképzelhetetlen a jelen pillanatban élni, mert nagyon depresszív. Most felhozok egy példát. Ha teljesen arra fókuszálok hogy törlök el egy tányért semmi energiám az élethez és nincs motivációm semmihez, viszont amikor szorongásom volt akkor képes boldogabbnak éreztem magam, mert nem a jelen pillanatban ragadtam, megvolt a reménység és a jövő szépen látásának az érzése. Nem tudom normális - e ha az ember teljesen arra fókuszál ami történik éppen. Mert akkor mi szép van az életben?

#jelen pillanat
2023. márc. 21. 01:14
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Mi
2023. márc. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fóluszálás

Csak arra amit éppen csinálsz

És ha nem gondolkodsz máson

2023. márc. 21. 01:43
 3/4 NTBS ***** válasza:
0%
Igen. Régen szex után mindig ezt éreztem.
2023. márc. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Számomra elképzelhetetlen a jelen pillanatban élni, mert nagyon depresszív."


utána pedig


"Ha teljesen arra fókuszálok hogy törlök el egy tányért semmi energiám az élethez és nincs motivációm semmihez, viszont amikor szorongásom volt akkor képes boldogabbnak éreztem magam, mert nem a jelen pillanatban ragadtam, megvolt a reménység és a jövő szépen látásának az érzése"


eddig stimmt. De aztán:


"Nem tudom normális - e ha az ember teljesen arra fókuszál ami történik éppen. Mert akkor mi szép van az életben?"


Most akkor te is a jelenben élsz és az rossz, vagy pedig csak akkor vagy jól ha nem oda figyelsz a jelen pillanatra, hanem elmélázol inkább máson?


A koncentrációra való képtelenség vagy vitamin / nyomelem hiány, vagy pedig depresszió / szorongás.

2023. márc. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!