Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent az alábbi mondat...

Mit jelent az alábbi mondat "az anyakomplexus tipikus hatásai fiú gyermekekre" értelmezésben?

Figyelt kérdés

Homoszexulitás esetén arra van szó, hogy a heteroszexuális komponens tudattalan formában megtapad az anyán.


Ebből nekem semmi nem világos. Miért lesz fiú gyermekből így homoszexuális?


Innen: [link]


2023. márc. 22. 22:24
 1/1 anonim ***** válasza:

"Az anyakomplexus tipikus hatásai fiú gyermekekre a homoszexualitás, az úgynevezett donjuanizmus vagy akár az impotencia is. Homoszexulitás esetén arra van szó, hogy a heteroszexuális komponens tudattalan formában megtapad az anyán. A donjuanizmusban a felcseperedő fiú"


(mellesleg az "arra van szó", az helyesen: "arról van szó" - nem olvastam végig a cikket, de ez a rész nekem áltudományos blalának hat.)


Véleményem szerint ez úgy hülyeség, ahogy van. A leírtak szerint - az én értelmezésemben - ez azt jelentené, hogy a fiú az anyján kívül senkivel nem tud szexuális kapcsolatot elképzelni, ezért fordul a saját neme felé.


A donjuanizmust meg nem is értem, minek keveri ide. Ugyan hangzatosnak hangzatos.


Arról már hallottam/olvastam, hogy minél több fiú születik a családban, a legkisebb egyre több valószínűséggel lesz hajlamos a homoszexualitásra, de genetikai tényező miatt. Sajnos erre nem tudok forrást hozni, de bizonyára rá lehetne keresni a genetika-homoszexualitás címszavakkal.

2023. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!