Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abbahagytam a Rexetin szedését...

Abbahagytam a Rexetin szedését, a mellékhatások elmúltak, de a hatása is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Évekig szedtem 20mg Rexetint pánikra, ami annyiban segített, hogy a szorongás/pánik teljesen elmúlt, de volt pár kellemetlen mellékhatása.


A gyógyszer szedése alatt felugrott +10kg. Nagyon oda kellett figyelnem mit eszem, mozogtam is, de nem akart lejjebb menni. Mellé jött egy jelentős libidó csökkenés, teljesen passzív lettem a témában. És a fő probléma, nagyon megemelkedett a koleszterintszintem, közel 9-re. Háziorvos, kardiológus gyógyszert javasolt rá, de ugye annak is vannak mellékhatásai.


Pszichiáteremmel beszéltem erről, azt mondta, hogy sajnos ezek a mellékhatások előfordulnak, ez van.


Szóval a fentiek miatt úgy döntöttem, hogy leállok a Rexetinről, nagyon lassan, 2-3 havonta negyedelve, közel egy év alatt nullára csökkentettem.


Ennek pontosan egy éve. Viszont az utóbbi időben kezd visszatérni a szorongó/pánikos időszak és nem tudom mi lenne a jobb. Annyira nem durva még a helyzet, remélem nem is lesz, de ki tudja. (ha rámjön a pánik akkor egy 0,25-0,5 rivotriltól elmúlik, szerencsére nincs szükség rá gyakran)


Nem szívesen térnék vissza a Rexetinre, annak ellenére, hogy tényleg segített. Dokim meg más gyógyszert nem akar írni, azt mondja ha ez bevált akkor ezt szedjem.


Járt valaki hasonló cipőben?



2023. márc. 24. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
MIért kell 0-ra csökkentened? Ha csak 1/4-et veszel be, akkor is marad a a magas koleszterin?
2023. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már negyedeket szedtem 1-2 hónapja amikor voltam laborban és 8 fölötti értéket mutatott. Most, hogy egy év eltelt, lement 6,2-re. Bár ez még mindig a normál fölött van, de azért jelentős változás. Ja és lement a +10 kg is, változatlan étkezés mellett.
2023. márc. 24. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Te dontesed. Ha szedni akarod akkor szedjed, ha nem akkor ne szedd de ne panaszkodj hogy pánikolsz és szorongsz.
2023. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Hát, màsik SSRI-t meg lehetne próbálni, a rexetin a legrosszabb hízás szempontjából az SSRI-ok közül. A szexuàlis mellékhatás valószínüleg ugyanolyan lesz másik SSRI/SNRI-vel is. Meg akár szedhető fél adag is, de nyilván az elég kevès lesz.
2023. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Én xanaxot szedtem csak pánikra, szorongásra kb 5-6 évig, aztán én is elhagytam magamtól, úgy, ahogyan te. Nem volt gond sokáig. Most stresszesebb az életem, visszatért 10 év után az állandó szorongásom, pánikom. Pszichológushoz járok, nemrég kezdtem, nekem nagyon sokat segít. Ad tanácsokat, tippeket, hogy hogyan küzdjek le egy pánikrohamot, vagy szorongást, mellette elkezdtük feltárni, hogy mi okozhatja ezeket a zavarokat. Gyógyszert nem szeretnék szedni..nehéz, de hiszem, hogy sikerül "meggyógyulni". Ajánlom neked is a pszichológust.


29N

2023. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!