Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor most őrült vagyok?

Akkor most őrült vagyok?

Figyelt kérdés
Voltam pszichológusnál mert éreztem hogy valami nem oké és mások is mondták és az lett az eredménye hogy erősen nárcisztikus vagyok. Elvileg ez egy személyiségzavar és nem betegség...

2023. márc. 26. 01:43
 1/3 Adele Kiss válasza:
100%
Őrültnek nem mondanám, de a személyiségzavar (ellentétben a mentális zavarokkal, amik teljesen gyógyíthatók) teljesen nem gyógyítható. Mivel ez nem olyan, mint pl. egy trauma után kialakult szorongás, hanem egész életedben jelen volt, így a gyógyítása is sokkal nehezebb. A terápia segíthet jobban megérteni magadat, máshogy viszonyulni az emberekhez, de a változás elérése egy nagyon-nagyon hosszú folyamat.
2023. márc. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A társadalom 5-15%-ának van szem. zavara. Lehet rajta változtatni, lassan, sok fájdalommal és munkával, hogy a szeretteid ne szenvedjenek tőled. Én inkább a jellem gyengeségének tartom, mint őrületnek.
2023. márc. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elvileg ritka ha valaki felismeri magán. Igen ajánlottak pszichoterápiát. ami jobban megijesztett az az hogy vannak pszichopatás vonásaim is de nem vagyok az. Azért lepődtem meg mert nem vagyok erőszakos és soha nem jutott eszembe hogy másokat bántsak stb.. igazából sokszor észre se veszem hogy megbántok valakit (tehát nem is szándékosan teszem sokszor )
2023. márc. 26. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!