Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan pszichiátria, ahol csoportterápiák zajlanak, EGYÁGYAS szoba van és jó szakemberek dolgoznak?

Figyelt kérdés

Magán intézmény is megfelel. Nincsenek is ilyesfajta elvárásaim egy állami helytől. Azért ha létezik, azt is leírhatjátok.

Nekem nagyon fontos a saját kis zúg. Napközben nyilván szeretnék a csoporttal lenni és fejlődni, de nem hiszem azt, hogy az esti magánszférával tönkretenném a fejlődésemet. Engem ennek a hiánya méginkább kicsinálna.

Kényszeres, depressziós, személyiségzavaros vagyok.

Megértő közeget keresek, nem kiképzőtábort. Persze nem kényeskedni akarok, de sok helyről olvastam rosszat. Lekezelő terapeutákról, rossz környezetről, indokolatlan gyógyszerezésről.


2023. márc. 27. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

En is azt akartam, de beraktak egy osztalyteremnyi helyre ahol kb voltunk 9 en. Es nem is mentalis betegek mar hanem neurologiai stroke-osak akik maguk ala szartak meg hugyoztak, a masik meg feltekerte a futest, a harmadik meg utalta ha nyitva az ablak.


Orulet volt. Arrol nem is beszelve, hogy a legtobbjuk hajlektalan es nekik ezzel nincs semmi bajuk.


Aztan amikor megtelik a zart osztaly, de van szabad hely meg a nyilton... az a legjobb. Volt egy srac aki a mi termunkbe jott, fura volt, elkezdte enni masok kajajat, senkivel nem beszelt, ide oda jarkalt. En szartam tole hogy este belem vag valami elessel. De szerencsere pont aznap engedtek el.

2023. márc. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Ejszaka ugy hajnali 4 korul rendszeresen a noi teremben egy skizofren-kleptomanias no kezdett magaban hangosan suttogni ilyen dolgokat hogy "fejezd be fejezd be nem fejezd be" meg nemtom mit mar. Egyik nap lattam szalad el aztan hallok kialtozast aztan derult ki hogy ujsagokat lopott el XD anyam.


Na de noverek hol vannak hajnali 4 kor szerinted ha barmikor tortenik? En siman kimentem hugyozni, ki se nezett sehol senki. Az "ugyeletes" pszichiater is valahol mashol szintekkel vagy epulettel arrebb alszik.


Szornyu elmeny volt.

2023. márc. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A Peterfyben nyilt osztalyon egyebkent jok a dolgok. Ott rendesen felugyelnek, aki veszelyes vagy mi azt leinjekciozzak estere es lekotozik, de azok tenyleg veszelyesek.


Voltam 1 napot zarton, na az szerintem rosszabb mint a borton, mert ott csak 1 ember miatt aggodsz. De amikor isten tudja milyen mentalis betegek bamulnak teged, meg elmesz mellettuk, a masik kapucnis meg neha ugy tesz mintha nem teged nezne de tudod hogy igen, aztan hugyoznod kell, az meg el van kulonitve kb. es szarsz hogy mikor kovet valamelyik nappal. En aludni is feltem, ameddig el nem kuldtek aludni egy kikotozott moge aki fingozott allandoan es mindig probalt hatranezni ram, addig nem mentem aludni.

2023. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jézusom! Ez komoly?😂

Egyébként nyílt osztályról lenne szó. Vagy felejtsem el?

Járjak simán tovább pszichiáterhez? (Egy időben jártam. Most nem. )

2023. márc. 27. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Hát nemtom én két helyen voltam. Az egyiken szartak bele mindenbe, a nővérek is bunkók voltak.


Ez nyílt osztály volt a skizo-klepto-s sztori.


De az Orbán Kormány tökéletesen kezeli a helyzetet, vonja vissza rengeteg gyógyszer engedélyezését ami már nem hiánycikk miatt van, hanem mert "Brüsszel is erről tehet".


Ne menj osztályra szerintem, max ha nagyon durva problémád van. Ha súlyos depressziós, akkor sem igazán ajánlom mert traumatizálhat ha olyan a személyiséged. Nincs magántér és tényleg kb. olyan mint az őskorban, mikor vernek fejbe egy kővel. Szörnyű élmény volt.


Inkább pszichiáter de nagyon enyhén fogalmazd meg a gyógyszer igényedet, mert ha kiderül hogy miért akkor lehet beutal osztályra. Bár ez nagyon ritkán van.


De nem mindegyik nyílt ilyen, mondom. A péterfyben a zárton lekötözték a veszélyeseket meg injeckiózák szóval nem volt mitől tartani. Bár volt az a fingós csávo. De mondom, az egészségügy káosz. Olyanok kerülnek pszichiatriai osztályra akik pl. neurológiára tartoznak.


Nyáron, maga alá szaró meg hugyozó több ilyen beteg sajnálom őket amiben tudtam segítettem neki mert nem is tudott beszélni és kísértem a zuhanyzóig, aztán én meg nyitom az ablakot mert behányok, de a másik szintén büdös hajléktalan meg utálja ha nyitva az ablak, mellette 40 fok, alig várom a bunkó nővéreket, hogy tisztítsák fel a szart az ágyról ami 12 órája párolog és a pelenkát cseréljék. Ja és az egyiknek kedvence volt felkelteni mindekit reggel 6 kor... a semmiért. Aztán aludhattunk vissza.


Undorító körülmények. Megmutatja az embert nyersen az fix. Én meg totál kivoltam ettől elkezdtem sírni erre jött az ügyeletes pszichiáter aki rendes volt és beszélgetett velem, de hát én is beteg vagyok félek emberek közt pláne ilyenek közt, és kaptam valami nyugtató tablettát aludni.


De a zuhanyzóban penge darabkák vérfoltokkal, gondolom borotválkoztak, de b*szki, amikor engem a mentő vitt be, elvették mindenem, ez hogy sumákolt be egy pengét? Egy drogfüggő meg éjszaka 11 kor elment kondiba akkora felügyelet van és visszajött hajnali 1 kor.


És még egy csomó traumatizáló dolog.


De ami nagyon szar hogy nem tudsz mit csinálni. Egy ágyon tudsz feküdni és kész.


Nekem szoltak előre, hogy sok a lopkodás ne vigyek nagy értékeket. Szóval nincs laptop csak teló amit úgy őrzök hogy a párnahuzatba raktam.


Meg hogy a zárt és nyílt osztályra csak egy WC van, pontosabban 2 de az eldugult és nem csinálták meg XD magyar egészségügy, és pont jókor érkeztem mert pár nappal előttem az ebéd fertőzött volt, és mindenki beteg lett vagyis igazából csak fosott mindenki, ezt mesélték, azt képzelem hogy nézhetett ki. És ez egy nagy kórház, képzelj el kb 15 nagy osztálytermet ahol neurológiai meg pszichiátriai betegek vannak.


Erre a méretre szintén 1 zuhanyzó aztán 30mp-ként kellet kizavarnom a többieket hogy foglalt, egyik nyomult hogy csak borotválkozni szeretnék.


De én szerintem kifogtam a lehető legbrutálabb kórházat, és tudod mi volt a szar? Alig vártam hogy kimehessek, és amikor eljött az idő, kimentem, hazamentem, egyedül voltam, és egy iszonyú mély fél évig tartó deperszonalizáció/derealizáció tört rám.


Utólag pszichológus szerint ezeket trauma hozza ki. Fél évig. Leírhatatlan, tényleg az ilyen LSD szerű rossz élményekhez hasonlítható, csak nincs ott xanax hogy lenyugodj mert nyugodt vagy csak egy ilyen percepció állapotban vagy egy ideig. De fél évig...


Brutál. Ha tudsz magánba menj, ott kapsz szobát. Én TB-sen voltam. De ha te is TB-set akarsz akkor nézz körül rendesen, hogy milyen állapotok vannak itt meg ott. Lehet jó lenne egy vidéki mert ott kevesen vannak. De a baj az hogy ez nem választás alapján megy hanem a területileg illetékes kórházba jutsz. Na amibe én voltam az egy budapesti volt, de azon kívül oda tartozott több város pl Tatabánya.

2023. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Hol van magán pszichiátria Magyarországon? {Én csak magán addiktológiáról tudok (befekvős). Ott aztán luxus van. Hatalmas kastélypark, egy ágyas szobák, színvonalas ellátás. De ki tudja kifizetni?}


Úgy látszik, csak én voltam mázlista, én voltam a Kútvölgyi pszichiátrián (azóta megszűnt), a Nyírőben, Szigetváron és Sümegen. Mindenhol full normális állapotok uralkodtak, Sümeg kivételével.


A Nyírőben pl. három ágyas szobák vannak és tartozik hozzájuk egy fürdőszoba, minden nap alaposan takarítanak, el tudod zárni az értékeidet, nagyon szuper csoportos foglalkozások vannak, napközben egész nap kint lehetsz és kutya nem törődik azzal, hogy kivel és hol sétálgatsz.


Tavaly nyáron voltam bent másodszor, a szobatársaim full normálisak voltak, ha volt kedvünk beszélgetni, beszélgettünk, ha nem, akkor zenét hallgattunk fülhallgatóval vagy csak heverésztünk. Én több olyan emberrel is megismerkedtem, akikkel tartom a kapcsolatot, nagyon jófej emberek és persze megértjük egymást.

2023. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!