Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szörnyű lett a próbaérettségim...

Szörnyű lett a próbaérettségim, és nem tudom elfogadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is hozzáeszem, hogy sajnos maximalista vagyok. Ha már egy négyest kapok, elkezdem gyűlölni magam, és értéktelennek gondolni. Illetve ami rossz szokásom, hogy másokhoz mérem a tudásomat. Pl most is az osztály stréberje eredményét nézegettem. És így nagyon könnyű elértékteleníteni önmagam. Minden tantárgyból vagy 50%, vagy ezalatt. Hát tudom hogy ez még csak próba volt, de akkor is...

Illetve nem a próbaérettségivel lenne kérdésem, de egyszerűsn nem tudom mi tévő legyek! Most megint hónapokig ezen fogok siránkozni, hogy sz@r lett. Mit tegyek hogy jobban elfogadjam, hogy nem vagyok egy zseni, aki majd 80-90% ra megírja. Légyszi segítsetek ez a maximalizmus megöl, nem akarom ezt!



2023. márc. 27. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, figyi!


Én is azt hittem, hogy fog bárhol is számítani az érettségim, de felnőttként rájöttem, hogy kvára nem az számít, hanem a kapcsolatok!!


Elvesztegetett idő volt annyit görcsölni, neked sem ajánlom, hogy belebetegedj!

2023. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj. A szüleim is mindig mondják, hogy ez nem számít. De én csak céltalanul próbálok mindenből 110% kihozni. Így van ez a tanulással is. Ahova szeretnék továbbtanulni, nem csak színkitűnő eredménnyel lehet bejutni, de valamiért én akkor is folyamatosan csak tanulok, mint egy őrült.. nem tudom miért csinálom ezt , de mikor leülök, hogy pihenjek, bűntudatot érzek, és muszáj átnéznem az anyagokat. (Nem vagyok stréber, gyűlölök tanulni még mielőtt valaki ilyet allítana)
2023. márc. 27. 20:57
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon köszönöm válaszodat!❤️
2023. márc. 27. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

hat azert az 1esnek nincs igaza....azert egy jo egyetemre probalj bejutni es elvegezni. hogy ott hogy teljeitesz az mar nem oooolyan fontos. nem nezik ott a jegyeidet. de papirod legyen. kapcsolatokat is ott tudsz majd kialakitani...vagy mit hiszel 1-es majd a CBA - penztarban fog elcsevegni egy fo mernokkel hogy vegye fel az iodajaba vagy egy bankigazgatoval? :-D


szoval ... ha tetszik ha nem ... erettsegit azer ird meg aranylag jol es egyetemre juss be.

2023. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
49%
Azért van amikor számít főleg olyan esetben, amikor mész valahová egyetemre, vagy esetleg állást keresni és soknak jobbak az eredményei, akkor nem téged választanak. A maximalizmus nem baj csak akkor, ha felülkerekdik rajtad. Meg kell azt is tanulni, hogy hiába tanulsz sokat, hiába tudod betéve, annyi tényező befolyásol egy vizsgát még pluszban, ezt is kezelni kell tudni, fogadd el... Majd tanulsz a normál érettségire és javítasz, nem lesz gond.
2023. márc. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Tanulj többet, és akkor az érettségi majd jobban sikerül.
2023. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Basszus, a középszintű érettségi anyaga minden tárgyból elég könnyen megtanulható pár hónap alatt. Az 50% alatti eredmény tényleg nem túl fényes, de épp ezért csináljátok a próbaérettségit, hogy lássátok, mire kell jobban ráfeküdni az igazi érettségiig... bocsi, de fejezd be a nyavajgást és kezdj el tanulni.
2023. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!