Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhatnak-e hormonális...

Fes Vilmos kérdése:

Okozhatnak-e hormonális zavarok kevert szorongásos és depressziós zavart?

Figyelt kérdés

Jelenleg erős kevert szorongásos és krónikus depressziós zavar van nálam diagnosztizálva, pánikrohamokkal. Az lenne a kérdésem, lehetnek-e a hormonális zavarok okozta tünetek ezek? Én eléggé kétlem hogy ettől lennék szarul folyamatosan ilyen szinten, pláne hogy ismerem magam hogy hogy érzem magam épp, viszont apám erősködik hogy csak a hormonok.

Kíváncsi vagyok mit gondoltok erről.

18/F



2023. márc. 27. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Okozhatnak, pontosabban szerepet játszanak. Inzulinrezisztencia, pajzsmirigy probléma egyaránt kihatással lehet ezekre, sőt bizonyos vitaminok erős hiánya is.

Aki diagnosztizált el kellett volna küldjön ilyen jellegű vizsgálatra is, hogy kizárják a szervi okokat.


Ettől függetlenül klinikai szakpszichológus felkeresése erősen ajánlott, terápiát elkezdeni nagyon fontos. Autogén tréning, mindfulness, jóga, meditáció, hipnózis, mind alkalmas lehet a kezelésben és még sokan mások.


Apukádnak lehet nehéz szembenéznie ezzel, nem tudja hogyan kezelje, vagy egyenesen úgy éli meg, hogy kudarcot vallott a nevelésedben, mert nem érzed jól magad. Lehet neki is van mit feldolgoznia.


Gyógyulást kívánok!


#pszichológus

2023. márc. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Voltam egyszeri alkalommal kórházban is, egyik hosszabb rohamom után. Ott volt minden vizsgálat. Vérnyomás, véroxigén, vércukorszint, labor, EKG, CT, röntgen, neurológia, nemrég volt MR is, de minden lelet jó volt. A pulzusomat is szoktam mérni okosórával, az is teljesen rendben van. Kezelésre járok, a pszichiátert meg is kérdezte apám hogy lehet-e szó hormonális zavarról, amit a leleteknek megfelelően a pszichiáter kizárt. Ennek ellenére ragaszkodik a hormonokra, mert a neten olvasott valamit erről, meg szedet velem milgammát hogy az majd segít mert ő is azt szedte amikor becsípődött a dereka és olvasta hogy jó is lehet ilyenekkor. De a pszichiátert akkor hiába kérdezte meg hogy mi a véleménye ha miután kizárta is ragaszkodik.

Én meg tartok tőle hogy annyira rátámaszkodik hogy hormonálisak a rohamjaim hogy úgy gondolja a pszochiátriai út rossz és igazából ott csak félrediagnosztizáltak a roham végett de a roham csak hormoni gondok miatt van és én meg nem vagyok olyan rosszul csak a rohamok vannak amik miatt ráparáztattam magam. Közben meg nagyon szarul vagyok, és úgy érzem inkább a rohamokra hagyatkozik minthogy az érzelmi énemre.

2023. márc. 28. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Mozgáshiány is okozza. Az agyadat csak mozgással tudod edzeni szedhetsz te akármit.
2023. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Ja meg a sok finomított cukor liszt
2023. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól látom, hogy 18 éves vagy? Ez már az a korosztály, aki eldöntheti, hogy nem fogja beszedni a Milgammát csak úgy, mert az apja ragaszkodik hozzá.

A neten találni minden gondolatra egy cikket vagy írást, tehát, ha azt akarja olvasni, hogy hormonális, akkor arra is fog találni.

Ettől függetlenül te csak legyél benne biztos, hogy a pszichiáter a jó irány, az lenne a legszuperebb, ha mellette pszichoterápiát is csinálna veled, nem csak a gyógyszereket felírja.

Apukádat meggyőzné egy másodvélemény? Vagy egyébként is szkeptikus az érzelmi alapú betegségek terén?

A kettőtök kapcsolata milyen? Elmehettek olyan terápiára, ami során a közöttetek lévő kapcsolatra/dinamikára néztek rá.

Az is jó kérdés, hogy miért alakult ki ez a betegséged? KIÉRT alakult ki ez a betegséged?

2023. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Dilibogyó
2023. márc. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg tegnap voltam kontrollon, emeltek az adagokon meg a mennyiségen, hogy legalább a rohamok megszűnjenek. Következő kontrollra jobban kell elvileg már hogy legyek, ellenkező esetben be kell feküdjek

1-2 hétre. Pontos diagnózissal megyek majd pszichológushoz aki majd mondja az alapján mi lenne nekem a megfelelő terápia.

A családdal voltak gondok régebben. Az adta az alapját az egésznek, aztán nem tudtam eljutni pszichológushoz hónapokig és most vagyok itt.

2023. márc. 30. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!