Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddog tart? Okoskodók,...

Meddog tart? Okoskodók, szapulók nem érdekelnek!

Figyelt kérdés

Kb. 7 hónapig voltam egy férfivel, aki 2-3 óránként füvezett, én nem élek ilyenekkel. De 90%-ban velem egy zárt térben, lakás, autóban tette. Mivel nemtudtam mi az, meg csak füst, gondoltam rám nem hat. Aztán el kezdtem egyre többet szédülni, fájt a fejem, hányingerem volt. Nagy ritkán halucinációim voltak, ekkor h a fű füstje rám is hat. Kiderült h herbált szív. Ott hagytam. De ezután jött a fekete leves. Éjszakákon át szakadt rólam a víz, szorongtam,kattogtak össze vissza a gondolataim, nem tudtam gondolkozni. Embereket kerültem, mert túl érzékenyen, parajonával reagáltam. Ez a része mára részben rendben, 10 hónap telt el. Mindenhol letíltottam exem csak viberen nem, rám írt, s akkor újraszorongtam.

De, mindig is csacsogi, kirándulós, talpraesett voltam, szinte minden érdekelt,de most nem köt le semmi, nincs kedvem semmihez, nem okoz semmi örömet, úgy érzem h csak vagyok.

Ez változhat, vagy így marad?



2023. márc. 29. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Változik lassan, azt mondod. De ha túl türelmetlen vagy, keress pszichológusi segítséget.
2023. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem orvostól kérdezd meg, hogy ez egyáltalán attól van-e.
2023. márc. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nem a fűtől van. Gyászfolyamatban ragadtál inkább. Hét hónapos kapcsolat után lassan a végére érsz.
2023. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Csak ijjesztő számomra

2023. márc. 29. 18:07
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Menj el pszichiáterhez. Ha valaha is voltak halucinációid akár drogtól akár nem, az már probléma. Ha nem múlik el a drog után minden tünet amint kimegy a szervezetedből, akkor ott baj lehet az idegrendszereddel.

Csak nyerhetsz azzal, ha megnéz egy doki.

2023. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát ez szép, erre nem is gondoltam, de van benne valami. Tuti akkor sérülhetett, ha sérült.

Köszönöm szépen.

2023. márc. 29. 19:57
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Vannak emberek akiknek genetikailag máshogy működik az idegrendszre (+agya) köztük nekem is. Ezt szokták mentális betegségnek hívni. Stressz, trauma, drog, de akár a semmi is előhozhat kóros tüneteket viselkedésben, gondolkodásban, testi funkciókban.

Ez genetikailag adott, konkrétan nem az a kérdés, hogy kijön-e a szorongás/depresszió/pszichózis/akármi, hanem az, hogy mikor.

Adnak rá gyógyszert (antidepresszáns és/vagy antipszichotikum), hogy rendesen működjön az idegrendszer.

Ha limitálnak a tünetek a mindennapokban, akkor orvosi segítség kell, mert van amit akarattal nem lehet megoldani. A kémia és a biológia az ilyen.

2023. márc. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 🙂
2023. márc. 30. 18:42
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát jártam orvosnál. Szerintük a fű füstje, s a covid okozhatta.Mindkettő megtámadta az idegrendszerem. Xanaxot akartak szedetni velem, de hallottam miket okoz így nem szedtem. Kértem h egyezzünk ki egyenlőre vitaminokban. Milgammát, Mg-t, Ca-t, halolajat és collagén kombit szedtem. Mellette újra el kezdtem mozogni, sportolni. 1 hete nem szedek semmit, sport maradt s jól vagyok újra, remélem így is marad. Mindenesetre mindenkinek köszönöm a tanácsokat és támogató szavakat! 🙏🙂🙃
2023. máj. 31. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

De jó, nagyon örülök! :)

Aztán nézd meg jobban, hogy milyen pasikkal jössz össze, de tényleg...

2023. máj. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!