Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párom bipoláris zavarral...

A párom bipoláris zavarral küzd. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A betegsége nem genetikai eredetű, gyermekkori traumái után alakult ki. Sokáig gyötörte őt ez, amikor megismerkedtünk javulni látszott a helyzet. Minden depressziós epizódjánál mellette voltam, támogattam, bíztattam. A családi kapcsolatai is javultak idő közben. Rendszeresen jár terápiára, szedi a gyógyszereket. Mégis,kb 2 havonta előjön a depressziós epizód, ami hatással van a kapcsolatunkra és munkájára is. A legkisebb változás is kibillenti. Napokig nem alszik, nem tud dolgozni, koncentrálni, a legegyszerűbb dolog is kihívást jelent neki. Úgy érzem érzelmileg és mindenhogy minden támogatást megadok neki, de már teljesen kétségbe vagyok esve. Egyszerűen képtelen vagyon ezt minden második hónapban megélni. Az orvosai sem tudnak ennél többet tenni. Félek így sosem lehet gyerekünk.

Mit tegyek?



2023. márc. 30. 20:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Pakoljal össze és hagyd el! Keress egy egészséges férfit. Csak áh idodet vesztegeted. Ne hazudj magadnak, sajnálod és ezért vagy meg vele. Ő sem tőletek a neked ezt a sok hülyeséget. Rövid az élet, élvezni kell, aki meg visszahúz ott kell hagyni, ez ennyire egyszerű vagyis nem az de erted.
2023. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Sajnálom!

Ha szakítanál, akkor se tedd kíméletlenül, hanem éreztesd vele, hogy számíthat rád.

Ha nem javul az állapota, lehet érdemes elgondolkodni egy másik pszichiáteren/terapeután, aki fel tudna javítani az életminőségén.

2023. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%
Nézd, ez olyan, mintha valami látható testi "hibája" lenne (sánta, félkarú stb.). A partnere vagy elfogadja ezt vagy nem. Ha el is fogadja, azzal is szembe kell néznie, hogy mások emiatt esetleg lesajnálják vagy más módon éreztetik, hogy nem tartják sem a "fogyatékost", sem ép élettársát teljes értékűnek és ezzel kell élnie évtizedeken át. Sok nőben fokozott mértékben van jelen a gondozási ösztön és valami belső késztetést éreznek ahhoz, hogy egy ilyen emberhez csapódjanak. Akkor azonban azzal még nincsenek tisztában, hogy ez az ő életükre is hatással lesz, de a feszültség már eleve benne van a kapcsolatban.
2023. márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%
Menj te is terápiára, akár párterápiára is mehettek. Ott megtanítják neked is kezelni az ilyen személyiségzavarral küzdőket. Hogyan kommunikáljatok, stb.
2023. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%
Ne hagyd el. Tudom nem egyszerű. Én is bipoláris vagyok és sokat vagyok depresszios. Sajna ez a betegség ilyen. Tünetmentes sose lesz hiába mondják.Milyen gyogyszereket szed ?
2023. márc. 31. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
39%

4-es ,mi voltunk terápián , semmi nem változott,rosszabb lett azt hitte majd a pszihiáter azt mondja amit hallani szeretne de mivel nem így történt dührohamot kapott.

Sajnos én sem tudok mást javasolni mint hagyd el nem fog változni semmi,rosszabb lesz felemészti a mindennapjaidat az életetdet. Én kicsit több mint egy évig voltam együtt a bipoláris párommal (ő férfi) olvastam itt is sokat a kapcsolatról ismerőseim, szakirodalom sem jósolt semmi jót én mégis hittem, hogy mellettem kiegyensúlyozott lesz (állítása szerint szeretett) de semmi de semmi nem változott, később rájöttem hogy végig manipulált ,végig hazudta az egész kapcsolatot . fájó szívvel elhagytam de még mindig hiányzik . Ne tedd tönkre az életedet .Szeresd magad annyira, hogy elhagyod.

2023. márc. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%
Ha kiderül, hogy rákos valaki vagy cukorbeteg bármi egyéb akkor is ott kell hagyni? Vagy ez csak a mentális betegségekre vonatkozik, hogy szegény nem tehet róla de menekülni kell tőle? Érzéketlen barmok.
2023. márc. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

4


Ez nem személyiségzavar.

2023. márc. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
Én bipolárisként azt mondanám, hogy nem sok jóval kecsegtet egy párkapcsolat velünk. A depressziós fázisok szinte kibírhatatlanok. 😭😭
2023. márc. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Velem a bipoláris párom szakított pár hete. Nem tudom, hogy éppen depressziós fázisban volt e, vagy mi történt, egyik reggel felebredt, összepakolt és elment. Lehet azt várta, hogy könyörögjek, hogy maradjon, de én ezt nem tettem meg.

Fél éve tudtuk meg, hogy bipoláris, mindenben mellette álltam, támogattam, segítettem ahol tudtam.. és ez lett a vége. Miután elment másnap még írt egy üzenetet, hogy ő nagyon szeret, de most egyedul akar lenni, semmi más magyarázatot nem kaptam, azóta semmit nem tudok róla.

Nem volt egy séta galopp vele sem az élet, de hogy ezt megtette velem, engem is mélyre taszított.

Ez az én történetem, tudom nem segít, és nem szeretnék általánosítani, hogy nálatok is ez lesz, csak leirtam.


Egyébként minden úgy volt nálunk is, ahogy nálatok, a depressziós fázisban akármit csinalhattam, nem tudtam felhozni. Mániás fázisban meg sokszor követett a lakásban, még a vécére is...

Próbáltam vele lenni és támogatni, amíg vele voltam, elfogadni ezt az egészet.

Én a gyerekvállalás gondolatáról meg egyébként teljesen lemondtam mellette.

2023. márc. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!