Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy meg fogok őrülni?

Lehet, hogy meg fogok őrülni?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogyan magyarázzam el, mert annyira szörnyű ez az egész.

Elöljáróban annyit szeretnék elmondani, hogy iszonyatosan sok stressz ért mostanában és nagyon sokat dolgozom, ami miatt nagyon fáradt vagyok már.

A minap—hajnali két óra körül—, lefeküdtem aludni, az édesanyám mellé.

(Most ideiglenesen élek a szüleimmel, három hónapig. Nincs ágyam, csak egy matracom. Már nagyon fájt a hátam, ezért feküdtem mellé, mert az ő ágya nagyon kényelmes.)


Az ébrenlét és az álom határán voltam, cikáztak—az egyébként kellemes—gondolatok a fejemben, jól is esett feküdni. Viszont egyszer csak átfutott az agyamon, hogy mi lenne, ha valami gonosz megszallna es bantanam az anyámat. Ez csak egy tizedmásodperc erejéig tartott, rögtön bűntudatom is lett, elhessegettem. (Természetesen soha, még csak hasonló gondolatom sem volt.)

Ezek után viszont nem tudtam nem arra gondolni, hogy mire gondoltam, újra es újra visszatért, a tudatomba, hogy erre gondoltam.

És úgy éreztem, hogy el kell hagynom a házat, hogy ne bántsak senkit.

Fel is ébredtem, elindultam a fürdőszoba irányába, mert borzasztóan hányingerem lett.

Aztán lett egy pánikrohamom, úgy vert a szívem, hogy majdnem elájultam, szédültem, remegett a kezem.

Fel is keltettem az édesanyámat, hogy megölelhessem, mert soha de soha nem tudnám bántani.

Vagy fél órán át csak zokogtam, nem tértem magamhoz.

Tudnotok kell, hogy soha nem bántok senkit, szinte kínosan ügyelek arra, hogy másoknak semmi rosszat vagy akár kellemetlenséget se okozzak.


Azóta eltelt három nap. Nappal semmi bajom, viszont éjszaka úgy fekszem le, hogy olyan érzésem van, mint amikor az ember egy vizsgára készül és izgatott: ezerrel ver a szívem és borzasztóan szorongok. Olyan, mintha attól félnék, hogy nehogy megőrüljek és gyilkos legyen belőlem, pedig józan fejjel nevetséges még a gondolat is.


Az igaz, hogy néztem néhány “true crime” videót és azok nagyon megviseltek, de az már egy hete volt.


Szerintetek nem fordulhat elő, hogy megőrülök és valami visszafordíthatatlant csinálok?


Annyira hihetetlenül szégyellem magam és undorodom magamtól, hogy azt el sem lehet képzelni. De nem mehet így tovább, hogy nem tudok elaludni.


Mit tegyek?



2023. ápr. 5. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Embeer, nagyon gyorsan hagyd abba ezt az életmódot, mert nagyon rá fogsz fázni. Na persze nem úgy, hogy megpüfölöd a mutert mikor alszik, hanem magas vérnyomásod lesz, gyomorfekély, pánikbetegség, cukorbetegség. Ez a stressztől van, úgyhogy javaslom próbálj ki stresszkezelési technikákat, sportot. Mi a munkád?
2023. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Az alváshiány egészséges emberből is pszichózist válthat ki: [link]

Ha nem alszol, akkor reális esély van rá, hogy te is fogsz ilyen tüneteket tapasztalni. A tanácsom az, hogy aludj.

2023. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egy étteremben dolgozom heti ötször vagy hatszor 9 órát.

Mellette egy egyetemet csinálok levelezőn és a szabadnapokon az unokaöcsémre felügyelek, hogy a nővérem egy kicsit ki tudjon kapcsolni, mert eléggé megszenvedi, hogy nem tud pihenni a gyerek miatt. Meg persze segítek itthon is.

2023. ápr. 5. 21:37
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Valamelyiket csökkentsd
2023. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Menj pszichiáterhez. Mi nem fogunk diagnosztizálni.
2023. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez már olyan súlyos, hogy pszichiáterhez kell fordulnom?
2023. ápr. 5. 21:42
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Dehogy olyan súlyos 🤣, csak figyelj magadra és változtass az életeden.
2023. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Ha a pszichiátrián hajlandó leszel kialudni magadat, akkor igen.
2023. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem normális amit magadra vállalsz. Nővérednek sok a saját gyereke? Ne viccelj már. Ha csak azt az időt pihenésre fordítanád, kutya bajod lenne. Pont anyudéknak kellene rád szólni, hogy tönkreteszed magad. Ja, akkor az ő életük lenne kényelmetlenebb.
2023. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Hogyne lenne olyan súlyos: kényszergondolatok, pánikrohamok, szorongás. De lehet, hogy tényleg a túlterheltség okozza. Törődj magaddal. Semmiképp ne dolgozz heti 5-ször 8 óránál többet. Nem véletlenül annyi a munkaidő.
2023. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!