Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most vagyok a lelkileg a...

Most vagyok a lelkileg a legmélyebben? Rossz időszakot élek, depressziós vagyok, öngyilkosságon gondolkodom, azon hogy hogyan tegyem meg... mert már meg akarom tenni. Nevetek, vidámnak tűnök.. aztán mikor hazaérek nem vagyok jól,fáj belül,többi lennt

Figyelt kérdés
fáj de sírni nem tudok, néha néha van egy-egy könnycsepp de nem merek sírni egy kiadósat, mert félek soha nem hagynám abba. Kegyetlennek érzem magam, mert azt mutatom minden rendben de tudom hogy már nem akarok itt lenni tovább és közben azon gondolkodom hogyan öljem meg magam.
2023. ápr. 6. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Mintha engem írtál volna le. 7 hónapja vagyok ebben...

Valószínűleg bipoláris depresszió.

Valaki segített...de már ő nincs.

Minden napot úgy kezdek,hogy hogyan éljem túl.

Sírni én sem tudok,random kezdek könnyezni. Éjjel nem alszok, ha igen,durva rémálnaim vannak.


Én elmentem pszichológushoz. De 2 hetente 50 perc semmi. A mindennapokat egyedül kell túlélnem.

Van családom,de nem érdekel senkit,mi van velem.


Én,ebben az állapotban nem jösolok magamnak nagy jövőt,az az igazság.

A 7 hónap alatt 2x jutottam el a próbálkozás próbálkozásáig. Az egyik azért komolyabb volt...


Igazság szerint pszichiáter kellene,és hangulatstabilizáló. Lamolep.


De kábíttassam le magam,hogy bírjam ezt az életet? Ennek mi értelme? De komolyan...


Szóval lenne hamari megoldás,a gyógyszer. Hangulatstabilizáló. Pszichiátertől. De azt nem akarom.


Szóval szenvedek. Irtózatosan. Magányosan. Minden egyes nap.


Annyit teszek, hogy írok. Naplót és verseket. Néha segít. Meg rengeteg zenét hallgatok,és vallási előadásokat. Ez tart életben jelenleg.


Szóval tudom,miről írsz. Átérzem. És kitartást kívánok.


Ne írjon senki privátban. Nem fogok válaszolni,és ennél részletesebben nem beszélek róla.

Köszönöm.

2023. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

1. vagyok. Annyival vagyok "előrébb", hogy én már nem mutatom sehol,hogy jól lennék. Mivel nem vagyok jól.

Engem már nem érdekel, ki mit gondol rólam.

Van munkám, van családom, de ez se elég,ha épp olyan gondolatok jönnek.

Csak az életösztön,ami néha megszólal,de az is egyre ritkábban.

Az a fő baj,hogy ha valaki már nem akar élni,mint pl én,azon nagyon nehéz segíteni.

Az meg,hogy a család érzéketlen a problémára,csak ront a helyzeten.

Úgyhogy én nem is mondtam el senkinek, mi a probléma. Csak a pszichológusnak. De neki mindent.


Te tudsz valakivel beszélni? Vannak otthon körülötted,vagy egyedül élsz?

Szakember látott már? Legalább pszichológus.

2023. ápr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Averzív személyiségzavarom van.. Mindig csendben vagyok és szorongok egész nap.. De az elmúlt pár napban elkezdtem mindannak ellenére is vigyorogni amikor nagyon fáj belül.. és ez eddig nem volt jellemző rám.. Megfogom ölni magam, még akkor is ha ez önzőség és fájdalmat okozok másoknak.. Én nem akarok élni.. Vagdosom magam fél éve.. de mostanság azon gondolkodom hogyan tudnám úgy megvágni magam hogy utána ne legyen vissza út.

A vagdosást elmondtam pszichiáternek.. de kb 2 hónapot kell várnom a következő beszélgetésig.. Van 1-2 ember akivel beszélgetek.. de ennyi. Amit sajnálni fogok azok a cicáim és egy srác akivel egy ideje nem vagyok jóban (ja mert ő is egy ok h nem akarok létezni).

2023. ápr. 7. 01:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom.
2023. ápr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Emelett még ami rossz hogy sokat alszom.. nagyon sokat, este pedig nem tudok.. nappal nyílván lenne dolgom.. dolgozom, és suliba járok.. meg fogok bukni, éjjel fenn vagyok, van hogy elalszom az eső 2 órát, szedek gyógyszert, tegnap bevettem a frontint este hogy aludjak.. aludtam de meg sem éreztem pedig kb december óta nem szedtem a frontint csak az antidepit.. és 7kor keltem most megint hulla fáradtnak érzem magam.. elegem van
2023. ápr. 7. 10:56
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez szerintem depresszió. Én is ezzel küzdök. Sajnos segíteni nem tudok.

Szerintem pszichológushoz is járnod kellene.

2023. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Lehet,hogy egy vérkép se ártana.
2023. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem tudod, hogyan bírnád ki a következő kontrollig, akkor feküdj be kórházba. Ott 0-24 segítenek.
2023. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Esetleg táplálkozási tanácsadó és mozgásterapeuta?


TB alapon is van gyógytorna például.


Valamin változtatni kell, próbát megér!

2023. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8-as válaszomhoz kieg:

Sőt, ha a legjobbat akarod magadnak, akkor feküdj be Tündérhegyre a szanatóriumba. Ez hosszabb időszakot jelent, de itt érheted el a leggyorsabb és legtartósabb változást. A gyógyszerbeállítás mellett intenzív terápiás foglalkozások is vannak minden nap. Pszichodráma, nagycsoport, zeneterápia, alkotás, stb. Nem hagynak unatkozni, hanem a kémiai segítség mellett pszichológiailag is foglalkoznak veled. Plusz, a legnagyobb terápia az, hogy sorstársak vesznek körül, akik ugyanilyen problémákkal küszködnek. Tündérhegyre nem vesznek fel akárkit, csak olyanokat akik tényleg gyógyulni szeretnének. A Thalassa ház ilyen még. Mindkettő TB finanszírozott.

2023. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!