Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziós, öngyilkosságra...

A depressziós, öngyilkosságra gondoló embereket miért orvoshoz meg pszichológushoz küldözik, mikor szeretetre lenne szükségük?

Figyelt kérdés

Bárkinek bármi lelki gondja van, azonnal "menjél orvoshoz". Közben meg a saját példámon tudom hogy a gyógyszerek semmit nem érnek, ha a lelked beteg, magányos: évekig jártam kezelésekre, szedtem gyógyszereket, semmi nem használt, pánikrohamom volt, szédültem, rosszul voltam, rettegtem.

Aztán az osztálytalálkozóra mikor elmentem, egy másodperc bajom nem volt, és az ottani élmények, jókedv, beszélgetések, a régi ismerősök újra látása, az osztálytársnőm ölelése és szeretete, annyi energiát adtak, hogy azonnal megszűnt bennem minden félelem, rosszullét, és végre elhittem hogy lehet még boldog életem. Napokig nem is volt semmi bajom, aztán mikor megpróbáltam felvenni a kapcsolatot az osztálytárssal aki megölelt, és ő nemet mondott, annyira összezuhantam hogy azóta megint depressziós vagyok és már arra gondolok jobb volna meghalni.

Ebből jöttem rá hogy azok az emberek akik ilyesmitől szenvednek, ők szeretetre, megértésre, emberi ingerekre vágynak, és nem gyógyszerre meg vadidegen orvosok demagóg jó tanácsaira.

Mégsem látom hogy annyira segíteni próbálnának ezeknek az embereknek mások, ahogy nekem sem, csak orvoshoz küldözgetnek minket meg gyógyszereznek. És utána ha valaki öngyilkos lesz, akkor ráfogják hogy gyáva meg önző meg holdkóros. Ahelyett hogy pár percet beszélgettek volna vele vagy megölelték volna egyszer...

Csak én nem értem ezt?



2022. márc. 30. 22:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
A saját tapasztalatodból is láthatod, hogy egy pár perces beszélgetés nem nyújt hosszú távú megoldást.
2022. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Neked. Másnak meg segítettek.
2022. márc. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz barátokat, vedd fel a kapcsolatot a régi barátokkal. Mostanában én is depis vagyok, volt, hogy órákat dumáltam telón a barátaimmal. Jól esett,jobb lett.
2022. márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

Úristen, már megint te vagy?! A 4. kérdésed ma délután óta! Állj már le! Ne várd, hogy mi mentsük meg az életedet! Azért kell pszichológus, hogy végre megtanítson élni! Mert most nagyon nem tudsz!

Az olvasótársaknak mutatom a többit.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1167..

Meg még van egy.

2022. márc. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Sajnálom, hogy évek óta ezzel küzdesz és úgy érzed, hogy nem kapsz megfelelő segítséget. Talán nem találtad meg még a megfelelő szakembert, aki jó irányból tudná megközelíteni a problémáidat és valós segítséget nyújthatna számodra.

Esetleg, ha még nem próbáltad, keress önsegítő csoportokat, ahol hasonló cipőben járó sorstársakkal tudsz beszélni, hiszen ők biztosan jobban értik, min mész keresztül.


Jobbulást kívánok Neked!

2022. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Neked ez jött be, nem minden ember ugyanaz.


"szeretetre, megértésre, emberi ingerekre vágynak, és nem gyógyszerre"


Nálam pont a vadidegennel beszélgetés havi 2x segített.

2022. márc. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
4.miért vagy biztos benne hogy azok ez a kérdező kérdései?
2022. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

A depresszió nagyon jól elhiteti velünk, hogy erre meg arra lenne szükséged, és full egyedül vagy ezzel. Holott csak annyi a probléma, hogy az agyad kémiai felépítése elromlott.

Tudod az a helyzet, hogy depressziósként ha mások kellenek ahhoz, hogy ne akard megölni magad, akkor az egy nagyon nagy probléma.

Ez egy BETEGSÉG, nem lelkiállapot. Aki másként állítja az laikus. A pszichiátriai betegségek nagyon is valósak. Azért nem foglalkozol társaságban a betegésggel, mert elvonják a figyelmed. Ez ugyanígy van más betegségekkel is.

Az orvosok nem poénból írják fel a gyógyszert. Szetinted azért ment bele több évtizednyi kutatás és több milliárd dollár, mert egy átverés az egész? Nem. Azért van a gyógyszer, mert betegségről van szó.

A rekreációs drogok illegálisak, de az antidepresszáns nem az. Sőt, függőséget sem okoz, mert nem leszel tőle boldog. Egyszerűen több energiád lesz, és nem fogod úgy érezni magad mint egy csődtömeg. Ha van valami megoldandó probléma, lesz energiád végigvinni.

Honnan tudom? Szedem a 30mg Paroxatomat minden reggel, és végre nem akarom megölni magam, fel tudok kelni, nem okoz nehézséget enni, takarítani, dolgozni, stb. Semmivel, de tényleg SEMMIVEL sem csinálok mást mint a gyógyszer előtt. Viszont van energiám, és boldog tudok lenni ha sikerül valami. Ha meg rossz kedvem van, akkor is tudom, hogy sikerül túllendülni rajta. Ennyi az egész.

Ez nem egy beveszed és boldog leszel tabletta. Ez a beveszed és van energiád ahhoz, hogy csinálj dolgokat egyedül amitől boldog tudsz lenni tabletta. Ja, célszerű lenne terápiára is járni, ahol a viselkedésed tudod megváltoztatni.

2022. ápr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem minden ember ugyanolyan, lehet nekik ez válik be, lehet bárki másnak pedig más fog
2022. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hgwell ***** válasza:
33%

Gyogyszer az drog ha megszereted raszoksz es van hogy rakotelez a szedes mert kenyszer de az mar nem igazan a mentalis hanem inkabb a fizikai cselekvokepessegre vonatkozik.

Kémia= hormonok( pl: kortizol,szerotonin)+neuro idegsejt felépítés( pl.neuromotor,szem,szaglas stb..)ha nem latnal szint es nem ereznel szagot es nem erzekelnel izt akkor nem lenne semmi bajod csak mindig csinalni szeretnel valamit még a sz@rt is megtudnád enni.lehet Isten azert teremtette az ízt, hogy ne együk meg....mégis vannak akik megetetik velünk.

Én mint Batman a bosszuállok filmbeli tagja ezennel felruhazlak hatalmammal és tied lehet az ufo űrhajó és a titkos barlangom azt megtartom es nem adom neked ha nem baj de egy ölelésért már én is elmennék nagyon messzire de te ne ölj!

Irány a patika a skrizofenia ellen.Azt is rád írhatják aztán ráfogják hogy csak halucinálsz es hogy mindjart veget er, mikor epp hatulrol csuszik egy gumibot.

2022. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!