Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez hipochondria? Vagy lehet,...

Ez hipochondria? Vagy lehet, hogy tényleg rákom van?

Figyelt kérdés
Kb. Másfél éve kezdődött. Ilyen testi tünetek vannak, mint állandó reaktív nyirokcsomók, íny dagadás érzése, néha enyhe arcdagadás, kattogó állkapocs, torokfájás, szájszárazság. Rengeteg vizsgálaton voltam(belgyógyász, fogászat, röntgen, fül-orr-gégész, ultrahang, több vérkép), semmit sem találtak. Az biztos, hogy nagyon rástresszelek. Rettegek a haláltól, a ráktól. Sokszor biztos vagyok benne, hogy limfómám van, a csomók miatt.(többször nézték uh-n, állítólag csak reaktívak... Lehet, hogy azért nem múlnak el, talán nőnek is, mert naponta nyomkodom?) Illetve amit észrevettem, hogy egyik oldalon feljebb van kicsit az alsó állkapcsom, ott mindig össze van szorítva a fogam, a másik oldalon lejjebb van. Erről is azt gondolom, hogy talán egy nagy nyirokcsomó nyomja feljebb azon az oldalon. Lehet, hogy tényleg rákos vagyok? Vagy ez lehet pszichoszomatikus? Ja, még annyi, hogy van egy nagyobb gerincferdülésem, emiatt lehet esetleg az állkapocs is ferde? Illetve éjjel ritkán arra ébredek, hogy megharapom a nyelvemet. Tudom, ez rengeteg információ meg kérdés, de annyira tanácstalan vagyok...

2023. ápr. 7. 19:39
 1/4 Zcom09 ***** válasza:
59%
Én sokat halogatom az orvoshoz menést, de ha úgy gondolom hogy komoly a gond nem várakozok másfél évet... Nézesd meg orvossal. Innen az interneten keresztül nem fogunk tudni sejt analízist végezni, valamint nem csak rák okozhat ilyet. Kérd a háziorvosod tanácsát.
2023. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Súlyos hipochondria..
2023. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy már rengeteg orvosnál jártam.
2023. ápr. 7. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nyirokcsomók reaktívak, akkor az nem limfóma. A nyomkodás nem hasznos
2023. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!