Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám magam leállítani?

Hogyan tudnám magam leállítani?

Figyelt kérdés

Szóval pár hónapja az egyik ismerősömnek limfómája lett és azóta teljesen meg vagyok boldondulva.

Egy akkora nyirokcsomó jelezte a bajt neki a nyakán ami szabad szemmel is látható volt, ezért azóta mindenhol nyomkodom magam hol találok nagy nyirokcsomót.

Mivel vékony vagyok nagyon ezért a nyakamban, lágyékon ki tudom tapintani könnyen, de ezek maximum egy fél centis kis nyirokcsomók és évekkel ezelőtt is ott voltak már csak akkor nem törődtem vele.

Hogyan tudnám elnyugtatni magam? Soha nem foglalkoztam idáig betegségekkel… :(



2023. febr. 19. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy attól, mert neki limfómája lett, nem lesz neked is. Bizonyára hirtelen ért és nem tudtad még feldolgozni, hogy az ismerősöd beteg lett.

A limfóma az egyik legjobban kezelhető rák. Ha évente jársz mellkas rtg-re, vérvételre, akkor nem kell aggódnod. A legtöbb daganatos nyirokcsomó óriásira duzzad, de legalább 2-3 cm nagyság fölött érdemes vele foglalkozni/megvizsgálni (és még ekkor sem törvényszerű, hogy malignus).

2023. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Követem:(
2023. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem járok évente. 21 éves vagyok ezért igazából sem a háziorvos se senki nem mondta még hogy kellene. Illetve sosem fogyok, most is híztam inkább 4kg-t az elmúlt 4 hónapban.

Ha 2 paplannal takarózok nyilván leizzadok éjjel de akkor sem annyira hogy elázzon a ruhám, hanem csak érzem a nyakamon meg a mellkasomon hogy “tapad”.

Ha viszket a lábam pl akkor általában száraz mert miután rendszeresen kenem azután elmúlik. Beteg soha nem vagyok, még náthás sem. Most voltam 4 év után először. Illetve a nyirokcsomókat 7-8 éve ki tudom tapogatni magamon, ha keresem. Amúgy egyik sem észrevehető. Szóval alapjába véve nem gondolom, hogy limfómás lennék jelenleg. Csak félek tőle.

2023. febr. 20. 12:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! A betegség és főleg a limfóma, az elég félelmetes. Teljesen természetes, hogy félsz, de ilyenkor jó, ha valaki megnyugtat a racionalitással. 21 évesen, nagyon fiatalon nem jellemző és rendkívül alacsony a rák kialakulásának a kockázata.
2023. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves utolsó!

Megnyugtattál kicsit. Sok videót néztem olyan emberekről akiknek ilyen betegségük volt/van és mindenki azt mondta, hogy szabad szemmel látszottak a nagy nyirokcsomók. Nekem hála isten olyan nincs úgyhogy próbálok megnyugodni már.

2023. febr. 20. 19:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kisebb, kidudorodó csomókkal az orvosok általában nem is szoktak foglalkozni, csak a nagyobbakkal. És még akkor sem biztos, hogy rosszindulatú.
2023. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!